Pod vedením kondičního trenéra Ivana Šlehobra zahájil basketbalový Nymburk přípravu.

Kdo by však čekal početnou skupinu basketbalistů, mýlil by se. Šlehobr se na prvním tréninku věnoval jen pětici hráčů. Trénovali Monty Mack, Aleš Chán, nové posily Terrell Everett a Blake Schilb a také smolař Michal Křemen, který kvůli zranění vypadl z nominace na zářijové mistrovství Evropy ve Španělsku.

Na tréninku chyběli reprezentanti Ladislav Sokolovský, Pavel Beneš, Petr Benda a Radek Nečas, kteří jsou momentálně v plné přípravě na blížící se evropský šampionát ve Španělsku. Povinnosti ve slovenském národním týmu si plní Radoslav Rančík.

Ještě tento týden by se měl k týmu připojit britský podkošový hráč Mike Bernard a příští týden také rozehrávač Pavel Slezák, který je na univerziádě v Bankoku. Reprezentanti se k týmu připojí až v polovině září.

Hráči zahájili společnou přípravu na nový ročník Mattoni NBL a premiérově také na účast v ULEB Cupu. Atletickou a kondiční přípravu vede Ivan Šlehobr.
V úterý 21. srpna v podvečer se hráči poprvé setkají s hlavním trenérem Katzurinem a do svého „jídelníčku přípravy“ zařadí také práci s míčem a taktiku. K atletické a kondiční přípravě se však budou scházet i nadále a to minimálně dvakrát za týden.

Basketbalisté mají v plánu řadu přípravných zápasů. Ty začnou na začátku září. V plánu je i několik turnajů. První je v plánu 14. až 16. září v Ulmu. O týden později poletí hráči Nymburka na další, velice silně obsazený, turnaj na Ukrajinu, kde se utkají například s mistrem Ukrajiny týmem Azovmash Mauripol, dále s pátým týmem ruské Superligy Lokomotiv Rostov a stříbrným týmem izraelské Premier League Happoel Jeruzalem. Ligu začne Nymburk domácím zápasem s Ostravou 3. října v 18 hodin.

Soupiska Nymburka

Petr Benda
Pavel Beneš
Michael Bernard (UK)
Terrell Everett (USA)
Aleš Chán
Michal Křemen
Monty Mack
Radek Nečas
Radoslav Rančík (SLO)
Blake Schilb (USA)
Pavel Slezák
Ladislav Sokolovský

Kdo z týmu odešel?

Stanislav Votroubek
Ladislav Horák
Goran Savanovič
Pavel Englický
Darius Washington
Miloš Mirkovič
Antti Nikilla
Matěj Sýkora