Výraznou posilou týmu BK Sadská pro nadcházející sezonu nejvyšší basketbalové soutěže se stává Denis Mujagič. V České republice se objevil v roce 2003 a odehrál dvě sezony v Nymburce. Po přestupu do Pardubic byl sedm měsíců v Prostějově, ale do města perníku se pak vrátil. Loni odehrál v týmu Pardubic po Amensovi nejvíce minut a byl i druhým nejlepším střelcem.

Kouč: Mujagič? excelentní střelec

Pro Sadskou je tento 193 centimetrů vysoký a 87 kilogramů vážící hráč bezesporu velkou posilou a zároveň atraktivní osobností pro diváky.

„Jsem přesvědčedný o tom, že pro nás bude Mujagič posilou,“ uvedl na adresu nové akvizice Sadské její trenér Karel Forejt. Ten svého podřízeného zná už ze svého působení v Nymburce. „Denis je velice inteligentní hráč, tak chytrých hráčů jako je on jsem mnoho nepoznal,“ chválil Mujagiče jeho nový trenér.

„Je to excelentní střelec. Denis se nežene do něčeho, co neumí. Naopak díky svým zkušenostem může týmu hodně pomoci,“ řekl Forejt.

Největší zbraní Mujagiče je střelba. V loňské sezoně byl druhým nejlepším střelcem Pardubic. „O jeho kvalitách hovoří čísla z uplynulé sezony. Stály na něm výsledky Pardubic,“ dodal sadský kouč.

Už dříve posílil tým David Špička

Mujagič je už druhou posilou Sadské. Dříve získal klub Davida Špičku. „To je další zkvalitnění našich řad. I on nám svými schopnostmi pomůže. Jeho předností je hra jeden na jednoho. A takových není nikdy dost,“ řekl na Špičkovu adresu trenér Forejt.

 

DENIS MUJAGIČ


Narozen: 18. února 1969
Místo narození: Zadar
Post: rozehrávač/křídlo
Výška: 193 cm
Váha: 87 kg
Úspěchy: mistr Evropy