Nesmírně těžká skupina s mnohonásobným Mistrem republiky Slovankou nevěstila pro postup nic dobrého. I tak se sadské hráčky nemínily lehce vzdát. Úvodní zápas s Litoměřicemi rozjely ve velkém stylu a již v poločase (35:12) bylo jasné, kdo bude mít na kontě první výhru. Ani Slovanka s Krnovem nezaváhala, a tak se o prvním postupovém místě mělo rozhodnout v dalším zápase právě mezi Sadskou a Slovankou.

Tento zápas byl vyhrocený od prvních sekund. Bojovalo se o každý metr a i když Sadská mohla vést hned o osm bodů, nervózní opory týmu neproměňovaly jasné šance, do kterých se dostaly. Naopak soupeř se uklidnil a dostal se do vedení 10:14. Ve druhé části se hlavně díky výkonu absolutně nejlepší hráčky na hřišti Mázlové dostaly Vosy do tempa, smetly druhou pětku soupeřek 18:5 a tím otočily vývoj zápasu na poločasový stav 28:19. Ve druhém poločase Slovanka zamíchala sestavou, ale Vosy držely vývoj pevně v rukou. Výhra 49:42 znamenala postup Sadské do elitní skupiny MČR. Další zápas už na postupu nic neřešil, a tak dostaly příležitost ke hře všechny hráčky. I tak zvítězila Sadská nad Krnovem 60:45.

„Postup není jen úspěchem ŠBK, ale i středočeského basketbalu, který bude mít po dlouhých letech ve finálové skupině zastoupení. Bude tam opravdu ve vybrané společnosti. Dalšími postupujícími z kvalifikačních skupin jsou Frisko Sika Brno, Kara Trutnov, TJ OP Prostějov, SBŠ Ostrava a DHL Slovanka,“ řekla trenérka Sadské Blanka Žánová.