Jako každý rok se zúčastnily členky školního basketbalového klubu Sadské největšího evropského turnaje mládeže v Dánsku. Dvacátý ročník byl ozdoben velkou účastí týmů z celé Evropy. Na rozdíl od minulých let ubylo dánských družstev, přibyla však zvučná jména z Holandska, Belgie, Bulharska, Polska a dalších zemí.

Vosy padly až s mistrem Holandska

Nejstarší Vosy si postupně ve skupině poradily s dvěma holandskými i s německým, dánským a belgickým týmem a jasně obsadily první místo, které díky výsledkům zaručovalo přímý postup do semifinále. Po výhře i v tomto zápase narazily ve finále na mistra Holandska Lokomotief Rijswijk. Soupeř měl na každém postu hráčku asi o 10 kilogramů těžší a 10 centimetrů vyšší a pro subtilní Vosy to byla nepřekonatelná překážka. Přesto držely krok po celé utkání a až v závěru jim soupeř odskočil na konečný rozdíl 43:30. „I tak je po náročných bojích stříbro obrovským úspěchem,“ uvedla trenérka sadského družstva Blanka Žánová.

Vosičky si na krk pověsily zlato

Vosičky byly nasazeny do skupiny spolu s Holanďankami (2), Dánkami a Belgičankami. Hned v prvním utkání narazily na tým Hoofddorp (NL), který je v loňském roce vyřadil v boji o finále. „Jednalo se však o starší hráčky, které letos hrály v jiné kategorii, a tak jsme síly změřily se stejně starým výběrem,“ vysvětlila Žánová. Celé vypjaté utkání bylo velmi nervózní, soupeř byl stále na dostřel. I tak si sadské dívky připsaly první výhru (29:23) a začaly vítězný tah turnajem. Postupně přehrály všechny týmy ve skupině, v semifinále ve velmi bolestivém a vypjatém utkání i belgické Bruggy a ve finále se opět setkaly s Hoofddorpem. „Soupeř se na nás dobře připravil, nedal se zaskočit agresivní obranou Vosiček a bojoval jako o život. Atraktivní prostředí hlavního hracího kurtu a haly pro několik tisíc diváků udělaly pro nás z tohoto zápasu nezapomenutelnou podívanou,“ řekla trenérka Sadské.
Po výhře nad těžkým soupeřem 38:27 Vosičky po právu převzaly od starosty města zlaté medaile za první místo.

„Celý turnaj byl pro sadský klub obrovským úspěchem a prezentací malého města ve velkém basketbalovém světě,“ rozplývala se Žánová.