Na turnaji se sešlo dvanáct nejlepších týmů z celé republiky, většinou vítězové jednotlivých krajů. Družstva byla rozdělena do čtyř skupin. Paradoxně stály na jedné straně skupiny „smrti“ – Hradec Králové, Ostrava, Valosun Brno, na straně druhé Prostějov, Havířov, Litoměřice, kde první tým porazil zbylé dva rozdílem několika tříd. Vzhledem k rozvržení skupin se do finále nedostaly kvalitní týmy.

Sadská se v základní skupině utkala se Žďárem nad Sázavou a Klatovy. „Zápas s prvním z nich byl víc boj než hezký basketbal. Od počátku jsme dotahovali náskok soupeře z první čtvrtiny. Minutu před koncem jsme šli do jednobodového vedení. Bohužel si pak soupeř vynutil dva fauly, které potrestal trestnými hody. Výsledkem byla prohra o tři body. S Klatovy to byl zcela jiný zápas. Od začátku jsme diktovali tempo hry a jasně zvítězili 85:12,“ řekla trenérka Sadské Blanka Žánová.

Ve čtvrtfinále čekal na Sadskou stříbrný medailista z loňského roku Prostějov. „Holky se však zakously a téměř celý zápas držely krok. Když jsme minutu a půl před koncem prohrávali o osm bodů, usoudili jsme, že na otočení skóre nemáme sílu a příležitost zahrát si proti velmi silnému týmu dostaly i hráčky z lavičky,“ řekla trenérka. Sadská prohrála 35:53.

Porážka odsoudila Sadskou do bojů o 5. – 8. místo, kde na ni čekaly jako první Pardubice. Sadská vyhrála 57:39. Poslední zápas o 5. místo svedl dohromady opět Sadskou a Žďár. Ten měl více sil a vyhrál.

Pořadí: 1. Hradec Králové, 2. Slovanka Praha 3. Prostějov, 4. Valosun Brno, 5. Žďár nad Sázavou, 6. Sadská, 7. Pardubice, 8. Havířov, 9. Ostrava, 10. Litoměřice, 11.Toužim, 12. Klatovy.