Nymburk měl sice hrát stejně jako vloni ULEB Cup, ovšem ten byl přejmenován právě na Eurocup. Stejně tak byla přejmenována i druhá soutěž. Z FIBA EuropeCup se stal EuroChallenge.

Nymburk byl po loňském úspěchu letos nasazen. Je tak mezi čtyřiadvaceti týmy, které už mají jistotu hlavní fáze soutěže. Dalších 24 týmů si zahraje kvalifikaci o 8 míst.

Hlavní fáze soutěže se bude hrát v osmi skupinách po čtyřech týmech a začne 25. listopadu. Do dalšího kola (Last 16) postupují z každé základní skupiny dva týmy, které vytvoří šestnáctku. Ta bude rozdělena do čtyř skupin po čtyřech týmech. Z každé skupiny pak postoupí první dva týmy do závěrečného Final Eight. Jeho vítěz pak postoupí do nejvyšší evropské soutěže – Euroligy.

Jak bude probíhat losování?

Týmy jsou rozděleny do čtyř košů, ze kterých se bude losovat do osmi skupin po čtyřech. Ve čtvrtém koši jsou nasazeny týmy, které svou účast v Eurocupu teprve musí vybojovat v kvalifikačních bojích. Při losování nesmí být nalosovány do jedné skupiny týmy z jedné země. Výjimku tvoří týmy, které jdou do losování ze čtvrtého koše. Tedy týmy, které hrají kvalifikaci.

Nymburk je ve třetím koši

Nymburk byl nasazen do třetího koše. S jistotou se tak vyhne třeba italské Boloni, s kterou hrál vloni. Naopak potkat se může s jedním ze silných španělských týmů Girona či Valencia. A nebo může narazit na moskevské Dynamo.

Dalším protivníkem Nymburka může být jeho kat z loňské sezony – polský Turów Zhořelec, který je ve druhém koši. Tam rovněž číhá nepopulární a nebezpečná Moskevská oblast. Silné budou ale i ostatní týmy. Je to dáno tím, že zatímco vloni Nymburk účastí mezi nejlepšími dvaatřiceti týmy skončil, letos v této fázi začíná.

1. KOŠ

LIETUVOS RYTAS (Litva)
ARIS SOLUŇ (Řecko)
CHORALE ROANNE (Francie)
BROSE BASKETS (Německo)
C.B. GIRONA (Španělsko)
DYNAMO MOSKVA (Rusko)
BESIKTAS COLA TURKA (Turecko)
PAMESA VALENCIA (Španělsko)

2. KOŠ

TUROW ZGORZELEC (Polsko)
KHIMKI MOSCOW REGION (Rusko)
ZADAR (Chorvatsko)
PBC LUKOIL AKADEMIK (Bulharsko)
KK HEMOFARM STADA (Srbsko)
ARTLAND DRAGONS (Německo)
TURK TELEKOM (Turecko)
ASVEL LYON VILLEURBANE (Francie)

3. KOŠ

BC AZOVMASH MARIUPOL (Ukrajina)
ČEZ BASKETBALL NYMBURK (Česko)
FORTITUDO BOLOGNA (Itálie)
SPIROU CHARLEROI (Belgie)
MAROUSSI COSTA COFFEE (Řecko)
BNEI HASHARON (Izrael)
ORLANDINA BASKET (Itálie)
BARONS/LMT RIGA (Lotyšsko)

JAK DOPADL LOS VÁS BUDEME CO NEJDŘÍVE INFORMOVAT