Jaký je váš dojem z české ligy?

První zápas jsem odehrál minulou středu, druhý v sobotu. Když jsem přicházel do Nymburka, tak jsem toho o zdejší lize moc nevěděl. No, dá se říci že nic. Vím, že Vyšehrad je nejslabší celek a Kolín je až ve druhé polovině tabulky, takže je jasné, že těžší zápasy se silnějšími ligovými soupeři teprve přijdou. Zatím jsem se snažil zapadnout do týmu a pochopit jeho filozofii jak od hráčů, tak od kouče. Snažím se toho co nejvíce pochytit hlavně v obraně, protože na ní je tým zaměřený a pochopitelně potom věci z útoku.

Co máte raději? Obranu nebo útok? Trenér Katzurin je koučem, který preferuje obranu.

Ano, ale já bych to nerozděloval čistě na defenzívu nebo ofenzívu. Hrajeme basketbal a při něm se musí zvládat obojí. V žádném týmu není půlka hráčů obranářů a druhá čistě střelců. Pochopitelně vím, že náš kouč je zaměřen na obranu a já vím, že z dobré obrany vychází dobrý útok a to potvrzuje, co jsem říkal. Vyváženost obou činností je důležité a já v tuto chvíli musím více makat na obraně.

Jak dlouho bude podle vás trvat sehrání se s týmem?

Pro mě je tady všechno nové, nová země, nový tým, nová liga, nový kouč. Nechci říci žádný termín, jestli mi to bude trvat týden nebo dva. Zodpovědně mohu jenom prohlásit, že udělám všechno pro to, aby to bylo co nejdříve a mohu slíbit, že budu makat, jak nejtvrději umím.

Myslíte, že vám pomůže hrát z počátku proti slabším týmům?

Pochopitelně, že každý hraje raději proti silnějším soupeřům, protože pak se teprve ukáže, co ve vás je. To se mi třeba líbilo na řecké lize, týmy tam jsou mnohem vyrovnanější. Jestli mi tady pomůže to, že začínám proti slabším týmům ukáže pouze čas, až budeme hrát proti těm silnějším.

Nebyl jste v sobotním zápase trochu nervózní? Ve vašem prvním zápase před domácím publikem?

Otevřeně přiznám, že ano. Právě z toho důvodu. Poprvé se ukázat před domácími fanoušky. Opravdu jsem byl ze začátku docela vystresovaný, ale musím říci, že mám skvělé spoluhráče, kteří mě docela uklidnili a ve druhém poločase jsem se už cítil mnohem lépe.

S kým jste se nejvíce v týmu skamarádil?

Nemohu říct jednoho, všichni jsou tady strašně fajn a snaží se mi pomáhat! Možná se trochu více bavím s Arthurem, ale to je dané tím, že se známe z dob jeho působení v Řecku, hráli jsme ve stejném městě, ale za jiný klub.

V Čechách jste teprve týden. Měl jste čas již něco poznat?

Za těch pár dní, co jsem tady, zatím nebylo moc času. Sám sobě jsem ale slíbil, že se toho o Čechách chci dozvědět co nejvíce. Takže jakmile bude volný den, tak se vrhnu na poznávání. Začnu asi jako každý cizinec Prahou.

Jak se vám líbí místní počasí? Co sníh?

Jo, je to pěkné. Když v Řecku sněží dva dny, tak je to vrchol. Tady je sníh všude kolem a prý už pěkně dlouho. Pochopitelně vzhledem k tomu, odkud jsem, tak preferuji teplo a sluníčko, ale sníh mi nevadí.

Vzhledem k tomu odkud jste: Umíte lyžovat?

Jasně! Na vodních lyžích!

Co říká kouč Kartzurin o novém hráči

„Georgiův příchod není jednoduchý jak pro něj, tak pro celý tým. Jsme v druhé půlce sezony a blíží se její důležité vrcholy. Pro tým i pro hráče to znamená adaptovat nový systém a to není jednoduché. George je vynikající střelec, je chytrý a rozumí hře. A hlavně chce a snaží se ze sebe dostat jen to nejlepší. Chce se pořád zlepšovat a říkal jsem mu, že musí být trpělivý. Myslím, že nám může pomoci v play off,“ tvrdí nymburský trenér Muli Katzurin.

Tomáš Laš