Jaký zápas očekáváte?

Bude to opravdu dost těžký zápas. Pro nás bude důležité, abychom hráli od začátku dobře, abychom nezačali hrát až v druhé půlce jako tomu bylo minulý týden. Pokud budeme hrát jako jsme hráli od konce třetí čtvrtiny, tak máme šanci uspět.

V čem jste se v minulém zápase poučili? Co musíte do toho nadcházejícího změnit?

Už jsem to zmínil v té první otázce. Nesmí se opakovat situace z minulého úterý, musíme hrát absolutně od začátku zápasu. Nechci aby to vyznělo, že jsme nehráli naplno, chci tím jenom vyjádřit, že jsme nehráli od začátku to, co jsme zvyklí. A dlouho nám trvalo, než jsme se do toho dostali. Jakmile jsme hráli naši hru, tak jsme byli schopni zápas otočit, i když už tomu asi moc diváci nevěřili. To se teď nesmí stát, musíme být takoví již od první sekundy zápasu.

Co je klíčem proti velmi dobré trojkové střelbě, která je silnou zbraní Bambergu?

Všeobecně platí, že nesmíme nechat nikoho volného, jakmile mají třeba jen trochu prostoru, tak pálí a bohužel pro soupeře to jsou dobří trojkaři. Obrana je prostě základ. Ta nám může zápas vyhrát, rozhodně se těžko vyhrává, když se pustíte na oplátku do přestřelky.

V Bambergu je pověstná atmosféra při zápasech. Není to pro vás nevýhoda?

Především je důležité, že s námi pojedou i naši fanoušci. Pochopitelně Němců bude několikanásobně víc, takže to vypadá, že jim to hraje do karet. V takovém prostředí je právě důležité, abychom si hráli svou hru, přesně to co jsem zmiňoval v předchozích otázkách. Pak jsme schopni se oprostit od toho, že většina haly bude fandit proti nám. Musíme vnímat pouze naše fanoušky a koncetrovat se sami na sebe. Rádi bychom se všem, co s námi do Bambergu jedou takovou dálku, odvděčil výhrou.

Nicméně Bamberg je domácím prostředím ve výhodě…

Ale ona to nemusí být nutně výhoda. Nezapomeňte, že oni hrají doma a tudíž musí vyhrát a jsou pod mnohem větším tlakem. To se jim může vymstít, zvlášť jestli se nám bude dařit.

Patřil jste v minulém zápase k těm, kteří ho pomohli otočit. Co si chcete z úterý 8. prosince přinést do úterý 15. prosince?

Tak to vím přesně. Obranu v druhé půlce, protože jakmile jsem začal dobře bránit, tak mi to šlo i v útoku. A to vlastně platí i pro ostatní kluky.

Tomáš Laš