Pětinásobní šampioni České republiky, basketbalisté Nymburka, se k přípravě poprvé sejdou až v neděli 24. srpna. Hned v úvodu je čeká týdenní soustředění v Krkonoších, kde se tým bude pod taktovkou atletického trenéra plně koncentrovat na fyzickou přípravu na sezónu. Herní příprava začne o týden později, již pod vedením obou trenérů.

První prověrkou bude čtyřdenní turnaj v Praze na Folimance, poté třídenní turnaj v německém Lipsku a pak prověrka s velkým „P“. Díky úspěchům v loňské ULEB cupové sezoně totiž byl Nymburk pozván na dva turnaje na Sicílii, ve kterých poměří síly se silnými italskými soupeři. Atraktivitě přidá i fakt, že si tým zahraje proti velezkušenému basketbalovému harcovníkovi Tyusu Edneyovi a také bývalým hráčům Nymburka Guillermo Diazovi a Miku Bernardovi.

Připraví se doma

Jako úplně první z trojice Středočechů přípravu zahájily v Poděbradech, kde budou hrát Mattoni NBL místo Sadské. Tým se sešel už minulé pondělí.
Z loňského kádru Sadské se do kondiční přípravy zapojili Mujagič, Stria, Špička, Hubálek a Sýkora. Naopak poprvé v roli domácích vstupovali do haly exkolínský Vrchota, Beneš, Páleník, Tomanec, Norwa a Kučera. „Tým se na začátku přesunul na travnaté hřiště na Ostende, kde následoval asi devadesátiminutový atletický blok. Poté měli hráči možnost osahat si nové míče v hale. Trénink zakončil blok v posilovně,“ popsal tréninkový program asistent trenéra Tomáš Hercik.

Hráče nyní čeká především nabírání fyzické kondice. Připravovat se budou v domácích podmínkách. Poté odcestují svěřenci Karla Forejta na šestidenní přípravné soustředění do Harrachova. Následně se už bude příprava soustředit především na hru. „Ještě v srpnu nás čekají dva přípravné zápasy, s Pardubicemi a se Sokolem Pražským. V září se utkáme doma s Chemnitzem, který hraje druhou Bundesligu, a také s rakouským prvoligovým celkem Kapfenberg. Jednáme s dalšími celky z německé první i druhé ligy. A máme přislíbený duel s Nymburkem. Chceme se střetnout s co nejsilnějšími soupeři,“ shrnul plán herní přípravy generální manažer Miroslav Paskovský.

Do přípravy se zatím nezapojil Michal Šušák, který má nohu v sádře a k dispozici bude pravděpodobně na začátku září. V USA stále pobývá Timothy Lyle, o jehož dalším osudu v Poděbradech se rozhodne po jeho návratu.