Ve středu vpodvečerje na programu v Mattoni NBL další polabské derby. Tentokrát bude lídr z Nymburka hostit na své palubovce ve Sportovním centru tým Kolína. Utkání začne v 18 hodin.

Managementu nymburského soupeře se povedlo od minulého měření sil přivést do týmu dvě nové posily. Tou první je třicetiletý rozehrávač Rashaan Ames. Druhou je méně známý sokolovský odchovanec Stanislav Zuzák, který hrál naposledy ligu v Chomutově v sezoně 1999/2000 a poté hrál basket v cizině (USA, Španělsko, Řecko a Kypr).

Hráči Kolína budou jistě chtít odčinit výraznou prohru o 44 bodů z minulého zápasu, ale nebudou to mít lehké.

„Bude to hodně těžký zápas, protože Nymburk hraje doma a jednoznačně půjde za vítězstvím. Jak už jsem minule říkal, naše vítězství by bylo gigantické překvapení,“ uvědomuje si před zápasem kolínský trenér Predrag Benáček, který v minulosti trénoval také Nymburk.

A pochvaluje si také příchod Amese. „Příchod nového rozehrávače pro nás znamenal hodně. Bez pivota se dá hrát, ale bez rozehrávače nikoliv. Získali jsme jednoho zkušeného rozehrávače a v podstatě také vůdce týmu. Pomohl nám nejen v obraně a útoku, ale také pomohl pozvednout sebevědomí týmu. To se pak projeví v situacích, kdy se láme chléb,“ říká spokojeně Benáček, který stále věří v postup svého týmu do play off. „Ano, v postup věříme, ale moc nám nepomáhají výhry Ostravy v posledních zápasech u nás a v Děčíně. Souboj o první osmičku bude ještě zajímavý.“

A jak je na tom před polabským derby kádr hostujícího Kolína? „Bojujeme s lehkým zraněním Mihailoviče a Pavlíka. Pavlík má problémy s lýtkem, Mihailovič s meniskem,“ dodal kolínský kormidelník.

Nymburk nemyslí na nic jiného než na vítězství. Vždyť je lídrem soutěže a doposud prohrál jediné střetnutí. Kolín by ho tedy překvapit neměl. „Jako v každém zápase chceme předvést dobrý výkon a hrát dobře. Chceme ukázat naše kvality a fanouškům předvést atraktivní basketbal. A v neposlední řadě samozřejmě chceme vyhrát,“ láká příznivce na domácí utkání kouč Nymburka Muli Katzurin.

Jeho celek nastřílel v pěti zápasech ze šesti Kolínu přes sto bodů. „Je to kombinace dvou faktorů. Kolín v těch zápasech nepředvedl nejlepší obranu a naopak my jsme byli úspěšní v útočné fázi hry. Nikdy se to nedá posuzovat jenom z hlediska jednoho týmu, zápas hrají vždycky dva,“ rozpovídal se nymburský kouč, který si je vědom toho, že soupeř má větší sílu. „Nezapomeňme ale, že se potkáme s jiným Kolínem, než jsme se dosud potkávali. Kolín změnil soupisku, podepsal Amese a Zuzáka a jejich hra se změnila. Začalo se dařit i Pavlíkovi a Kolín začal vyhrávat. A s výhrami přichází větší sebevědomí a další výhry. Bývá vždycky nebezpečné hrát proti týmům, které jdou svou výkonností nahoru, jsou na dobré vlně, navíc Kolín u nás nemá co ztratit, bude motivovaný, všichni očekávají naše vítězství. To je kombinace, která nám říká, že do zápasu musíme nastoupit maximálně koncetrovaní,“ dodal Katzurin.

TOMÁŠ LAŠ