Hostujícím hráčům příliš do řeči po prohraném střetnutí nebylo, přesto se podělili o dojmy ze zápasu. „Zápas jsme si prohráli ve druhém poločase, kdy jsme přestali hrát kolektivně, hodně se sólovalo a nebránilo. Navíc jsme k tomu přidali některé ukvapené střely a bylo po zápase. Největším problémem byl náš útok,“ nehledal výmluvy nymburský hráč Michal Křemen, který v zápase zaznamenal jedenáct bodů a patřil k lepším hráčům svého celku.

Lepší výsledek čekal v Německu i kapitán nymburského mužstva Ladislav Sokolovský. „Přijeli jsme se do Bambergu pokusit vyhrát. Do poločasu se nám to docela dařilo, s domácími jsme drželi krok. Pak jsme na soupeře ztráceli. Domácí opět prokázali, že se mohou pyšnit dobrou střelbou,“ řekl kapitán, který nakonec po nevydařeném průběhu bral porážku o dvanáct bodů. „Nakonec můžeme být rádi za ten dvanáctibodový rozdíl. Utkání se hodnotí těžce,“ dodal skleslý Sokolovský.

Také Pavel Pumprla hledal příčiny porážky. „První poločas byl slušný, bylo to vyrovnané a s domácími jsme se drželi,“ načal hodnocení Pumprla. „Nevím, co se pak zlomilo, ale domácí využili toho, že mohli dát jednoduché koše, naopak nám se přestala úplně dařit střelba. Domácí hala hnala Bamberg dopředu a jejich hráči toho využili. Naši fanoušci byli také skvělí, horší už to bylo od nás na palubovce,“ sypal si popel na hlavu nymburský hráč. „Ve třetí čtvrtině nám domácí odskočili a těžko se to dohánělo. My jsme ale doma dokázali, že se s takovými týmy hrát dá,“ dodal nymburský Pumprla.

Tomáš Laš