V letošní premiéře basketbalového Eurocupu se český mistr z Nymburka představil pod domácími koši v Pardubicích, kde porazil nepříjemnou Buducnost Podgoricu 75:70, a tak trenér Muli Katzurin mohl být spokojený.

„Byl to celou dobu vyrovnaný zápas. Hosté museli většinu času dotahovat náš náskok, i když nebyl nijak výrazný. Dva rozehrávači Podgorice dokázali vyvinout takový tlak na našeho rozehrávače, s jakým se u nás v lize nepotkáváme. Rozhodně nebylo jednoduché se s tím poprat. Abyste věděli, o čem mluvím, stačí se podívat na modré šrámy na těle Arthura Lee a Justina Graye. Chválím hodně svoje hráče, protože se dobře přizpůsobili hře soupeře. Způsob obrany, kterou Podgorica praktikuje, je přebírání v cloně a seběhnutí a tuto výhodu, kdy potom malý hráč brání velkého nebo naopak jsme dokázali využít. Zejména Arthur Lee a Justin Gray buď skóroval z této situace nebo vhodně přihráli. Do posledních minut zápasu jsme přišli sice unaveni, ale nakonec jsme se s tím dokázali vypořádat. Stálo nás to sice několik zbytečných chyb a nedoskočených míčů, ale myslím si, že jsme byli o trochu lepším týmem než soupeř. Jsem velmi šťastný a hrdý na svoje hráče,“ přiznal kouč nymburského mistra Muli Katzurin, který kromě dalších hráčů vyzdvihl i hru Justina Graye. „Justin dal možnost, aby si Arthur Lee mohl odpočinout od tlaku svého obránce. V klíčovém momentu čtvrté čtvrtiny, kdy přišel do zápasu, zvládl tlak velice dobře. Kromě rozehrávky dokázal nastřílet i důležité body. Proto jsme ho do Nymburka přivedli,“ dodal Katzurin na adresu Justina Graye, který se stal v utkání nejlepším střelcem.

„Prostě jsem poslouchal to, co mi kouč říkal, a tak jsem se také snažil hrát. Ale je úplně jedno, jestli jsem dal nějaký koš já nebo jestli by ho dal někdo jiný. Důležité je, že to pomůže k výhře týmu a je jedno, z které ruky střela vychází,“ zdůraznil spokojený Justin Gray, který po zápase odcházel z pardubické palubovky s příjemnými pocity. „To jsme potřebovali, pro nás to byl první opravdu těžký zápas. Stáli jsme proti skvělému soupeři před tolika lidmi, jsem za to opravdu rád. Pro nás je teď důležité jít dál, připravit se na další zápas v domácí lize a potom na další zápas v Eurocupu. Vítězství je super, ale musíme se soustředit na utkání, která přijdou,“ dodal Justin.

Viditelně spokojen byl po utkání další borec Nymburka Ladislav Sokolovský. „Výhra v prvním zápase je velmi důležitá. Neubránili jsme se ale chybám, z kterých následovaly ztráty a my soupeře pustili k tomu, aby snížil rozdíl ve skóre. Určitě byla škoda těch chyb v závěru, kdybychom nepustili v závěru ty dva míče do autu, tak bych určitě neměl na lavičce tep 200,“ smál se Sokolovský, který poukázal i na fakt, jak jsou důležité trestné hody. „Šestky nám jdou a jsou důležité, třeba ty dvě Blaka Schilba byly 7 vteřin před koncem rozhodně důležité,“ dodal Ladislav Sokolovský.