Jaký bude úterní zápas?

Myslím, že to bude jiný zápas než minulý týden. Hemofarm nehraje tak agresivně jako Podgorica. Samozřejmě, že to bude těžký zápas, ale máme šanci na úspěch. Pokud budeme hrát tak, jak nejlépe umíme, tak můžeme vyhrát.

V Hemofarmu jste hrál minulou sezonu, klub znáš. Je to provás výhoda?

To nevím, nesmíme zapomenout na to, že Hemofarm provedl na soupisce změny a je to jiný tým, než v loňské sezoně. Je to velmi ambiciózní klub, stejně tak, jako jsme my. Mají na soupisce pár mladých, kteří dostávají dost šancí a klubu to náležitě vrací. Nevím, jaká to je pro mě výhoda, že jsem tam loni působil. Oni mě totiž také znají…

Takže to vlastně může být nevýhoda…

Letos jsem ale v jiné situaci. Znají mě jako hráče, který u nich hrál 30–35 minut za zápas, letos mám kolempatnácti minut a mám tak jinou roli.

Jak byste zhodnotilšance Nymburka na úspěch?

Šanci máme. Pokud Hemofarm zápas prohraje, může to pro ně díky čtyřčlenné skupině také znamenat konec. Oni hájí svou palubovku. Budou více pod tlakem. Znám lidi z klubu a vím, že tým bude pod velkým tlakem. S nadsázkou můžu říci, že hrají s tím, že pokud nevyjdou ze zápasu jako vítězové, tak se to v klubu pobije.

Hráči mívají proti svému předchozímu působišti speciální motivaci vyhrát. Je to i váš případ?

Před zápasem ne, beru každý zápas v klidu prostě tak, že hrajeme proti soupeři, v životě už jsem odehrál velkou spoustu zápasů. Ten pocit klidu se ale v mém případě mění při vkročení na palubovku. Je to totiž dobrý pocit, když můžeš vyhrát nad svým bývalým týmem.

TOMÁŠ LAŠ