Poděbrady – Nový Jičín 82:80

Po odchodu Denise Mujagiče, jako by se začalo více dařit poděbradským basketbalistům. Ti po vynikajícím týmovém výkonu přehráli na své domácí palubovce druhý nejlepší tuzemský tým z Nového Jičína. Domácí basketbalisté si vybojovali náskok v prvním poločase, když novojičínské basketbalisty přehrávali po úvodní dvacetiminutovce o dvanáct bodů.

Basketbalisté poděbradské Karmy nastoupili pouze s devíti hráči, přesto podali fantastický týmový výkon, díky němuž slaví jedenáctou výhru v sezoně a dokazují, že to s postupem do play off myslí opravdu vážně.

„Chtěl bych poděkovat hráčům za výkon, který předvedli a především za obrovskou bojovnost. V první půli jsme věděli, že to není Nový Jičín, jaký známe, rozhodně jsou lepším týmem. Dnes mysleli, že to přijde samo. Dokázali jsme proměňovat střely s vysokým procentem úspěšnosti a díky tomu jsme si v prvním poločase vypracovali náskok. V druhém poločase hráli hosté více pod koš, kde jsme prohrávali souboje, přesto jsme pro nás tak cenou výhru uhájili,“ uvedl šťastný kouč Poděbrad Stanislav Petr.

Body: Beneš 18, Norwa 15, Stria 14, Špička 13, Castleberry 6, Soliver 6, Páleník 5, Vrchota 5 - Walker 23, Šarovič 21, Muirhead 14, Ubilla 9, Pospíšil 6, Pelikán 3, Gavlák 2, Hájek 2. Čtvrtiny: 21:22, 25:12, 16:22, 20:24.