BK Děčín – Karma Poděbrady 85:70

Děčínský celek byl favoritem zápasu nejen kvůli postavení v tabulce, ale také z pohledu vzájemných zápasů v této sezoně, kdy ze čtyř dosavadních tři vyhrál. Poděbrady pak přijely do Děčína bez dvou opor a v osmi lidech prostě neměly nárok.

Děčín na svého soupeře vlétl jako uragán a už v první čtvrtině si vytvořil třináctibodový náskok. Ve druhé části trochu polevil a byla z toho remíza 19:19. Do kabin se tedy o velké přestávce odcházelo za třináctibodového vedení domácích. Ti pak skvěle zvládli především třetí desetiminutovku. V té uštědřili svému soupeři desetibodový debakl a bylo prakticky rozhodnuto. Když se pak v úvodu poslední části náskok vyšplhal až na téměř třicet bodů, ztratili domácí koncentraci a dovolili soupeři upravit konečné skóre na pro ně velice lichotivých patnáct bodů.

„Domácí byli po celý zápas lepší, agrasivnější a přeskakovali nás. Byli jsme oslabeni a síla týmu tak byla menší,“ poznamenal trenér hostů Stanislav Petr.

Jeho protějšek Pavel Budínský řekl: „O výsledku rozhodly liché třetiny, tedy ta první a třetí. Hráli jsme to co jsme potřebovali, ve čtvrté čtvrtině jsme to už odchodili a nedělali to co jsme měli.“

Bývalý děčínský hráč nyní ve službách Poděbrad Jan Tomanec po utkání poznamenal: „Hráli jsme s domácími nahoru dolu, což jsme v osmi lidech nemohli zvládnout. Domácí mají navíc i vyrovnanější kádr.“ Nejlepší hráč zápasu Wiliam Hatecher ještě dodal: „Hráli jsme dobře asi tak dvacet pět minut, v tom zbývajícím čase to nebylo ono. To se nám nesmí stát hlavně v play off.“

Body: Hatcher21, Balík12, Miloš10, Soukup10, Alič9, Williams8, Pištěcký7, Houška6, Holanda2 - Beneš15, Špička12, Castleberry12, Hubálek10, Tomanec10, Stria7, Norwa4. Čtvrtiny:25:12, 19:19, 28:18, 13:21. Trojky:15/5 - 14/5.TH: 23/16 - 16/11. Doskoky: 36:34. Fauly:20:20. Rozhodčí: Lukeš, Rozsypal, Kittlerová.Diváci: 920.Nejlepší hráč: Soukup Miroslav.