Hru pod košem posílí Jan Tomanec, který v minulé sezóně hájil barvy Ústí nad Labem. „Honza Tomanec odehrál velmi slušnou sezónu a v Ústí patřil jednoznačně k nejlepším hráčům. Chceme aby zvýšil naši sílu pod oběma koši a především zlepšil naši hru na doskoku. Navíc se jedná o mladého hráče, což zapadá do naší dlouhodobé strategie stavby týmu,“ komentoval příchod hráče generální manažer Poděbrad Miroslav Paskovský. Jan Tomanec uzavřel v Poděbradech dvouletou smlouvu.

Druhým rozehrávačem týmu se stal Ondřej Vrchota. Vrchota přichází ze sousedního Kolína a v Poděbradech se podepsal pod víceletou smlouvu. „O Ondru jsme velmi stáli, jelikož je poděbradským odchovancem. Málokterý tým se může pochlubit vlastními odchovanci v kádru. Je to kvalitním rozehrávač se stabilní výkoností. Věřím, že spolu s Pavlem Benešem utvoří velmi kvalitní dvojici na pozici jedna. Navíc oba rozehrávači mohou nastoupit i na pozici nižšího křídla,“ uvedl Paskovský.

Na pozici vyššího křídla angažoval Basket Poděbrady třiadvacetiletého slovenského hráče Miroslava Páleníka. Ten odehrál poslední sezonu v Nitře, kde v třiceti utkáních nastřílel průměrně 6,8 bodu a doskočil 6,5 míčů.

V minulosti hrál Páleník také za Sconto Riga a NCAA za tým Niagara. „Miro je velmi univerzální hráč na pozici 3 a 4. Vidíme v něm velmi dobrého obránce, proto si od něj slibujeme dobrou obranu a posílení doskoku pod oběma koši,“ komentoval příchod Páleníka trenér Karel Forejt. „Dle našeho názoru je Miro vítězným typem hráče a takové my potřebujeme. Je velmi dobře, že vedle hry vyššího křídla může pomoci i pod košem. Miro u nás absolvoval v minulém týdnu tryout, během něhož nás přesvědčil o svých kvalitách“ doplnil Paskovský.

V týmu Poděbrad zůstávají Denis Mujagič, Michal Hubálek, Luboš Stria, David Špička, Michal Šušák a Matěj Sýkora.

Vedení klubu naopak nadále nepočítá s dvojicí rozehrávačů Smith – Procházka a ani s pivotem Trnkou „Stále ještě nemáme kádr pohromadě. Naším cílem je přivést ještě jednoho hráče pod koš, měla by to být klasická pětka. Vedle toho je ještě otevřena možnost dalšího doplnění kádru. Ve hře je také varianta s Timem Lylem, který je v současné době ve Spojených státech. Věřím, že do 4. srpna, kdy nám začíná příprava, bude mít trenér Forejt k dispozici jedenáct hráčů,“ komentoval kádr Poděbrad generální manažer.

Nové posily Basket Poděbrady

Jan Tomanec

Narozen: 1985
Výška: 204 cm
Váha: 108 kg
Pozice: 4/5
Kariéra: BK Děčín, TJ Sokol Vyšehrad, BK Ústí nad Labem.
Statistika z poslední sezony: 31,2 min., 14,6 bodů, 5,6 doskoků / zápas.

Ondřej Vrchota

Narozen: 1977
Výška: 185 cm.
Váha: 79 kg.
Pozice: 1/2
Kariéra: Chomutov, USK Praha, Nymburk, Ústí nad Labem, Kolín.
Statistika z poslední sezóny: 20 min., 5,3 bodů, 1,8 doskoků, 1,9 asistence / zápas.

Miroslav Páleník (SVK)

Narozen: 1985.
Výška: 201 cm
Pozice: 3/4

Kariéra: Sconto Riga, Inter Bratislava, Nitra, Niagara Univerzity.
Statistika z poslední sezóny: 21,5 min., 6,8 bodů, 6,5 doskoků, 1,8 asistence / zápas