Majitelé BK Sadská tak řeší situaci, která v minulých dnech a týdnech okolo tohoto klubu vznikla a rádi by tak vyvrátili zprávy o konci klubu.

Novým generálním manažerem a předsedou představenstva nově vzniké akciové společnosti bude Miroslav Paskovský, který sbíral basketbalové zkušenosti uplynulých sedm let v týmu mistra Mattoni NBL – ČEZ Basketball Nymburk. „Naším cílem je plně profesionalizovat basketbal v Poděbradech a dokázat, že tento sport má nejen zde, alei v celém regionu tradici. Jsem přesvědčen, že i k tomuto v uplynulých letech přispěl sadský klub,“ uvedl nový generální manažer. Mezi priority si nově vzniklý klub dal především stabilizaci a účast v play off. „Nejsme úplným nováčkem, máme možnost navazovat na uplynulé tři sezony a poučit se z nich. Navíc loňská sezona jasně ukázala, že i na této regionální úrovni jsme schopni vybudovat tým, který reálně může pomýšlet na vyřazovací boje,“ dodal Paskovský.

Před vedením klubu stojí v nejbližší době několik důležitých kroků. „Jde především o vyřešení situace okolo městské haly Bios. Hala dlouhodobě neodpovídá regulím soutěže. Situaci navíc komplikuje výjimka, která byla Sadské již třikrát udělena. Již nyní chceme podniknout některé důležité kroky, především ve vztahu k hostujícímu týmu. Mohu však slíbit, že pracujeme na projektu rozšíření haly a pevně věřím, že ve spolupráci s městem Poděbrady učiníme vše, aby výjimka, o kterou usilujeme, byla letos poslední."

Otázkou je také hráčský kádr. V tuto chvíli je jasné, že tým nadále povede trenér Karel Forejt, který se Sadskou v minulé sezoně bojoval do posledního kola o účast v play off. Na veřejnost pronikla informace o angažování reprezentačního rozehrávače Pavla Beneše z Nymburka. „Tuto informaci mohu potvrdit, od Pavla Beneše si slibujeme uplatnění jeho dlouholetých zkušeností a jejich přenesení na celý tým. Dále jednáme z řadou hráčů, kteří oblékali dres Sadské v právě skončené sezoně. Konkrétní jména bych si rád nechal v tuto chvíli pro sebe. Věřím, že brzy otázku hráčského kádru vyřešíme a rádi se pochlubíme. V tuto chvíli mohu prozradit, že složení týmu bude odpovídat naším ambicím,“ komentoval situaci Miroslav Paskovský.

Vedení klubu Basket Poděbrady věří, že fanoušci, kteří si zvykli na utkání Sadské chodit a podporovat tento klub, jeho krok chápou a přijmou ho jako konstruktivní řešení situace, které okolo klubu BK Sadská vznikla. „Stejně tak doufáme, že si nyní najde do hlediště poděbradské haly ještě více poděbradských fanoušků, a že Basket Poděbrady bude zajimavým marketingovým projektem místních firem a podniků,“ doufá Paskovský.

Klub by rád provázal své působení s dosavadním poděbradským basketbalem, s klubem Bohemia Poděbrady, jehož muži byli účastníkem druhé ligy. Trenér druholigového týmu Tomáš Hercik přejde k A týmu a bude v příští sezoně vykonávat funkci asistenta trenéra Karla Forejta.