Poděbrady – Ostrava 90:85

Basketbalisté Poděbrad si připsali třetí výhru v letošním ročníku.

Domácím nevyšel začátek obou čtvrtin v prvním poločase. V úvodu střetnutí prohrávali domácí 7:13, začátek druhého dějství vyhrála Ostrava 8:0. Karma doplácela na velké díry ve své obraně.

Za první polovinu utkání padlo sto bodů a domácí odcházeli do šaten se čtyřbodovým vedením, nebýt nepřesné defenzívy, mohlo být skóre z pohledu Poděbrad daleko sympatičtější.

Ve druhé půli se skóre přelívalo z jedné strany na druhou, ale závěr utkání patřil domácím borcům. Ti prokázali větší vůli po vítězství a i bez vyloučeného kapitána Pavla Beneše, který musel opustit palubovku po dvou úmyslných faulech, slaví důležitou výhru.

Za zmínku určitě stojí nepřesná střelba trestných hodů domácích basketbalistů, ta klesla dokonce pod padesát procent. Za vítězstvím hnali Poděbrady skvělí diváci.

Body: Stria 25, Castleberry 19, Horák 15, Harčár 8, Páleník 7, Thomas a Mužík po 5, Beneš a Nuber po 3 – Mitchell 21, Palyza 21, Kresta 14, Stuchlý 12, Payne 7, Gniadek 6, Číž 2. Trojky: 10:14. Trestné hody: 34/16 – 18/13. Doskoky: 33 – 28. Fauly: 17 – 29. Rozhodčí: Macela, Hošek, Kučera. Diváci: 500. Čtvrtiny: 31:23, 21:25, 15:18, 23:19.