Poděbrady – Ml. Boleslav 68:51

Úvodní víkendové utkání bylo zcela v režii domácích, kteří si hned od začátku střetnutí vybudovali náskok, který si po celý zápas udržovali. Hostujícím hráčům nepomohl ani fajt, že v jejich dresu nastoupil bývalý ligový basketbalista Dvořák.

„Mladá Boleslav má velice zkušený tým, ale my jsme dokázali eliminovat jejich sílu. Hned v první čtvrtině jsme si vytvořili velký náskok, jenž jsme si stále udržovali. Do utkání jsem poslal všechny hráče, kteří byli k utkání k dispozici,“ řekl po prvním domácím zápase trenér Poděbrad Viktor Šefl.

Nejvíce bodů Poděbrad: Paskovský 10, Vašíček 10, Leopold, Vrba a Uhlíř po 8. Čtvrtiny: 26:11, 7:4, 14:14, 21:22.

Poděbrady – TU Liberec 81:87

Ve druhém střetnutí postrádal domácí kouč 3 podkošové hráče, což se nakonec ukázalo jako hlavní příčina porážky.

„Absence našich pivotů byla znát. Neměli jsme obraný doskok a toho hosté využívali. Liberci se dařila střelba z větší a střední vzdálenosti,“ hledal příčiny porážky trenér Poděbrad.

„Na konci třetí čtvrtiny jsme se dokázali přiblížit Liberci na rozdíl jednoho bodu, ale první čtyři a půl minuty posledního dějství jsme nedali koš a protivník definitivně odskočil,“ pokračoval Šefl.

V dresu domácích se v obou zápasech poprvé představil Ondřej Vrchota. „Ondra je pro nás velkou posilou. Ve druhém utkání to byl právě on a Krejčí, kdo nás držel na dostřel soupeři. Na jeho hře je vidět obrovská zkušenost. I když netrénoval, tak je to pořád velmi rychlý hráč s velkým přehledem,“ dodal kouč.

Nejvíce bodů Poděbrad: Vrchota 24, Krejčí 20, Leopold 12, Paskovský 10. Čtvrtiny: 21:26, 19:19, 20:16, 21:26.