Bohnice – Poděbrady 56:75

Poděbradští basketbalisté dokázali navázat na svoji vynikající sérii a zužitkovali své nabyté sebevědomí i v dalších utkáních na hřištích soupeřů.

„Hráli jsme velice efektivní basket, na hráčích je vidět, že si věří. Teď předvádíme úplně opačný basketbal než na začátku sezony. Rozhodlo se v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli jasným rozdílem, zejména díky vynikající obraně, vůbec jsme jim nedovolili volné střely a v útoku jsme byli efektivní. Dařilo se všem hráčům, což je důležité, místy jsme měli až drtivou převahu,“ řekl po zápase spokojený trenér hostů Viktor Šefl.

Body: Růžička, Krejčí, Kukačka, Vašíček, Leopold, Uhlíř, Pokorný. Čtvrtiny: 9:28, 12:15, 14:20, 21:12.

USK Praha B – Poděbrady 59:72

I v utkání proti posledním vysokoškolákům se košíkářům Poděbrad dařilo a zápas v poklidném tempu dovedli do vítězného konce.

„Víme, že na Folimance jsou tvrdé obroučky, a tak jsme se snažili více najíždět pod koš. Domácí tým je složen z mladých hráčů, proto jsme těžili hlavně z našich zkušeností a sebevědomí. Byl to poměrně klidný zápas, ve kterém jsme po celou dobu udržovali vedení a měli utkání pod kontrolou,“ zhodnotil úspěšný víkend kouč Poděbrad Šefl.

Nejvíce bodů: Vašíček 26, Kukačka 16, Růžička 12. Čtvrtiny: 8:19, 17:13, 17:28, 17:12.