Poděbrady – Ostrava 85:73

Domácím nevyšel úvod zápasu. Po necelých čtyřech minutách prohrávali již o jedenáct bodů. Ostravští basketbalisté vstoupili do utkání vynikající obranou a jejich rychlý přechod do útoku dělal domácím největší problémy.

Po delší zápasové odmlce se v dresu Karmy představil Soliver a i jeho pohyb pomohl domácím k obratu. Poděbrady zlepšili defenzívu a výsledkem toho bylo poločasové vedení o deset bodů. Poděbradští basketbalisté přitvrdili v obraně a výsledkem jejich agresivní a fyzicky náročné hry bylo jasné vedení. Domácí vyhráli přelom mezi oběma poločasy o šestnáct bodů a na palubovce jasně kralovali. Diváci v poděbradské hale Bios si mohli povšimnout, že utkání z lavičky domácích koučoval asistent Tomáš Hercik.

Hosté se v závěru zápasu snažili změnit nepříznivý vývoj utkaní, ale poděbradští basketbalisté si své dvanácté vítězství v tomto ročníku nenechali vzít a po výborné týmové hře mohou ještě pokukovat po místech, která zaručují play off.

Body: Beneš 20, Castleberry 15, Stria 14, Tomanec 14, Hubálek 8, Špička 6, Soliver 6, Vrchota 2 - Arnold 20, Robinson 12, Mitchell 9, Bohačík 8, Stehlík 8, Stuchlý 6, Mužík 6, Uhlíř 4. Trojky: 7:8. Trestné hody: 22/18 – 13:9. Doskoky: 32:29. Fauly: 21:26. TCH: Špička – Mužík. Diváci: 400. Čtvrtiny: 19:26, 30:13, 20:15, 16:19. Nejlepší hráč: Pavel Beneš.