Poděbrady - Opava 101:72

Domácí celek do zápasu vlétnul s maximálním nasazením a od úvodních minut si začal budovat náskok. Již po dvou minutách se navíc Opavě opět zranil Pumprla, který špatně doskočil. K dispozici nebyl ani Jakub Blažek, kterého již od středy trápí naražené stehno.

Poděbradští basketbalisté předváděli doslova koncert na své útočné polovině a také v obraně svému sokovi nic nedarovali.

„Chtěli jsme hrát velmi agresivně, nerozhodovat utkání až v závěru. Povedlo se nám rozhodnout už v první čtvrtině, poté bylo těžké hráče motivovat, vněkterých momentech vymýšleli nesmyslné věci,“ vyprávěl po utkání domácí trenér Stanislav Petr.

Hra se poté přeci jenom vyrovnala a Poděbrady v poklidu dovedly zápas do vítězného konce. Skóre utkání pečetil symbolicky exopavský rozehrávač Pavel Beneš osmnáct sekund před koncem, když svým košem překonal stobodovou hranici a zabil tak poslední hřebíček do opavské rakve.

„Vstup do zápasu pro nás byl špatný, nejenže se opět zranil Pumprla, ale udělali jsme několik zbytečných ztrát a hráli jsme zbrkle. Po úvodní desetiminutovce, kterou jsme prohráli 36:12, jsme se zlepšili, ale vysoký náskok domácích jsme již nedokázali smazat," litoval na konci utkání kouč Opavy David Klapetek.

Body: Mujagič 17, Beneš 15, Špička 14, Norwa 14, Tomanec 11, Soliver 11, Stria 6, Castleberry 6, Páleník 5, Hubálek 2 - Hrubý 27, Štec 15, Šoška 9, Hutňan 7, Šiřina 5, Čarnecký 4, Dygrýn 3, Pumprla 2. Trojky: 8:9. Střelba 2b.: 37/27:34/15. TH: 24/23:19/15. Doskoky: 32:24. Fauly: 21:22.Čtvrtiny: 36:12, 19:15, 28:22, 18:23.