Rodák z Detroitu působil v Mattoni NBL před dvěma lety, kdy zahájil sezónu v Ústí nad Labem, v její polovině se přesunul do sousedního Děčína, se kterým si zahrál ligové semifinále. V 49 utkáních nastřílel průměrných 16 bodů, dosáhl 3,8 doskoků a 2,8 asistencí.

„Jsme velmi rádi, že můžeme doplnit tým o kvalitního hráče a využít možnosti zapojit do hry více hráčů. Kevin je atletickým typem hráče, hodí se do naší koncepce. Předpokládáme, že jeho předností bude fyzická hra v obraně a také slušná střelba z delší vzdálenosti,“ uvedl Michal Franěk, trenér Poděbrad.

„Po více jak měsíčním try-outu jsme se rozhodli nenabídnout Marvinu Rashadovi dlouhodobý kontrakt. Marvin byl bojovným typem hráče, my ale potřebovali spíše dobrého střelce, hráče, jehož předností je hra jedna na jedna. Kevin nás kontaktoval v minulém týdnu, v době, kdy jsme vybírali konkrétní posilu. Naprosto splňoval naše představy. V sobotu sledoval z hlediště utkání s Vyšehradem, v pondělí jsme se dohodli na kontraktu,“ přiblížil jednání Miroslav Paskovský, manažer Poděbrad.

V Mattoni NBL bude Kevin Thomas nastupovat s číslem 11, pakliže budou dořešeny veškeré administrativní nezbytnosti na FIBA, nastoupí k domácímu utkání s NH Ostrava.

TISKOVÁ ZPRÁVA