„O Luboše jsme velmi stáli, přestože se mu loňská sezona nepovedla tak, jako ta předchozí. Známe jeho hráčské kvality a oceňujeme jeho přístup domluvit se na podmínkách, které nás v jednání dosti limitovaly. Že jsme udělali dobře, ukazují přípravná utkání, kde patří mezi opory týmu,“ uvedl manažér poděbradské Karmy Miroslav Paskovský.

Po vzájemné dohodě končí v týmu americký rozehrávač Troy Jackson. „Troy nás požádal o uvolnění ze závažných rodinných důvodů. Navíc nebudu zastírat, zatím neplnil naše očekávání, proto jsme mu nedělali v odchodu žádné problémy,“ doplnil Paskovský.

Vedení Poděbrad doufá, že náhradou za Troye bude slovenský reprezentant Róbert Nuber, který s mužstvem odehrál tři utkání a minimálně ve dvou byl jasným lídrem týmu. Ze třetího ho bohužel vyřadilo drobné zranění. „Robo zůstal po přípravných zápasech v Nitře doma na Slovensku. Nyní se vše odehrává v rovině mezi klubem a jeho agentem. Pevně věříme, že se do Poděbrad Robo vrátí a bude prvním rozehrávačem týmu,“ pokračuje manažér klubu.

K týmu se připojil jiný Američan – Marvin Rashad, hráč na pozici 2 a 3, který do Poděbrad přichází na několikadenní tryout. Sedmadvacetileté křídlo je 193 cm vysoké. Prošel týmy v USA, Maďarsku, Německu a Argentině. Naposledy působil v nižší americké soutěži ABA, v týmu Cleveland Rockers. „Mělo by se jednat o dobrého střelce. Pakliže by na tryoutu neuspěl, máme připravenou další alternativu, která by měla být již sázkou na jistotu. V krajním případě jsme schopni začít soutěž s kádrem v této podobě a tým popřípadě doplnit v průběhu soutěže,“ dodal Paskovský.