Opava - Poděbrady 94:86

Opava začala důležitý zápas s Poděbrady velmi dobře. V průběhu první čtvrtiny si totiž vytvořila nad středočeským soupeřem osmibodový náskok a před startem druhého hracího období vedla 27:19.

Trojka Czudka a Dygrýnův úspěšný pokus za dva se postaral o tom, že Slezané i v další desetiminutovce byli Slezané stále na koni. Poté však hra obou mužstev vyústila ve velký počet nepřesností. Diváci tak byli svědky častých ztrát a nedotažených pokusů o zakončení.

Mezitím se ovšem na hostující straně rozstříleli Beneš s Tomancem a dvěmi trojkami v rychlém sledu stáhli domácí na rozdíl tří bodů. Chvíli poté ale následoval krásný průnik Čarneckého napříč celou obranou Poděbrad a trefil přesně. O něco později však za tři dával opět Tomanec na 40:36.

Důležitým faktorem opavského vedení byla vysoká úspěšnost při obranném doskoku.

Ve výborném výkonu z duelu proti Pardubicím pokračoval Ondřej Dygrýn, který nastřílel za první polovinu zápasu hned 16 bodů. No, a když Soliver zakončil oba trestné hody, po poločasu se odcházelo do kabin za stavu 45:40.

Ve třetí čtvrtině se Poděbradům podařilo po koši Castleberryho snížit na rozdíl jediného bodu – 61:60, jenomže to bylo vše. Závěr třetího hracího období pak režíroval Ondřej Dygrýn, který společně s Jakubem Šiřinou patřili po celý zápas k pánům palubovky. Poděbrady to nezabalily, trojkou se blýskl exopavák Beneš. Poté ale dal jen jednu šestku Špička a na druhé straně efektně vrátil domácí deseti bodové vedení Čarnecký.

Karma se poté pokusila o návrat, avšak Slezané její ataky vždy odvrátili a zaslouženě zvítězili.