Basketbalisté Nymburka získali cenný skalp. Na své konto si totiž připsali vítězství v dalším kole Adriatické ligy, když ve své hale ve Sportovním centru pokořili euroligový tým Cibona Záhřeb 76:69.

„V utkání jsme ukázali velký charakter našeho týmu. Hráli jsme proti euroligovému týmu, který prošel mnoha změnami a přesto nikdo z hráčů ani v nejmenším tento tým nepodcenil. K tomuto utkání přistoupil velice zodpovědně. I přesto, že teď neprožíváme jednoduché období. V každém okamžiku bylo vidět, že jdeme za vítězstvím a jsme mu ochotni obětovat všechno. Hráči se vrhali do složitých situací a získávali neutrální míče,“ zhodnotil utkání spokojený trenér Nymburka Ronen Ginzburg.

Jeho protějšek na lavičce Cibony důvod k radosti neměl. „Gratuluji Nymburku k vítězství. Nymburk po celou dobu zápasu kontroloval jeho průběh, snad jen kromě začátku třetí čtvrtiny. Potom jsme nějak nevěděli, jak náskok udržet a hlavně naší špatnou obranou jsme náskok ztráceli. Potom jsme dali šanci domácím, aby se vrátili do zápasu. Ve čtvrté čtvrtině naši podkošoví hráči utkání nezvládli a domácí si vedení ohlídali,“ uvedl po zápase hostující kormidelník Anzulović.

Pro Nymburk to byla devátá výhra z devatenácti utkání a český mistr je v aktuální tabulce Adriatické ligy na devátém místě.

TOMÁŠ LAŠ