Domácí měli dost času na odpočinek, zato hosté jen minimum. „I já jsem měl svoje obavy před začátkem utkání, protože jsme byli devět dní bez zápasu a nebyli jsme v ideálním zápasovém rytmu. Jsem šťastný z toho, jak jsme zápas začali. Uvědomme si, že je to pouze jedno utkání a v sérii nás čeká ještě mnohem více zápasů a každý může být jiný. Očekávám, že další zápasy budou daleko těžší než byl tento,“ řekl Gnzburg, jehož tým vede v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 1:0.

„Je třeba říct, že Nymburk byl po celý zápas lepším týmem. Od začátku hrál velice agresivně v obraně, my po těžké sérii a dni volna jsme nebyli schopni zareagovat. To trvalo celý první poločas. Teprve ve druhém jsme se trochu aklimatizovali a byli jsme trochu schopni hrát s Nymburkem poměrně vyrovnanou partii,“ hlesl lodivod hostujícího mužstva Peter Bálint.

Domácím vycházelo téměř všechno, což potvrdil i Michal Křemen. „Všechno nám vycházelo. Naše hra vyplývala z velice dobré a agresivní obrany a z ní pak ještě pramenily rychlé protiútoky a jednodušší koše. Myslím, že jsme splnili na sto procent, co se od nás očekávalo. Doufám, že to tak bude pokračovat i v dalších zápasech,“ přeje si nymburský hráč.

Druhé utkání se hraje opět na palubovce obhájce trofeje a je na programuve středuod 18 hodin. „Musíme všechno zlepšit. Dali jsme soupeři šanci na spoustu jednoduchých košů, to musíme do příště napravit,“ střádá plány prostějovský hráč Kyle Landry.

TOMÁŠ LAŠ