Basketbalisté klubu ČEZ Basketball Nymburk jsou už jen krůček od dalšího titulu. Už sedmého v řadě. Stačí jim k tomu jediné – vyhrát na domácí palubovce v pátém vzájemném zápase s celkem Prostějova. Nymburk naposledy vyhrál na půdě soupeře o třicet bodů 90:60 a na zápasy vede 3:1.

„Hráli jsme velmi dobře, v úvodu utkání jsme měli energii. Po úterkuku, kdy jsme hráli prakticky bez obrany, jsme ukázali, že umíme bránit,“ těšilo hostujícího trenéra Muli Katzurina. „V některých momentech měl Prostějov problém dostat se do svých ofenzivních signálů. Rád bych pochválil své hráče, Prostějov je velmi dobrý tým, ale tentokrát většina hráčů z naší rotace odehrála skvělé utkání,“ dodal spokojený Katzurin.

„Bylo to zasloužené vítězství. Nymburk zvolil rozumně taktiku, šel nadoraz, do fyzických kontaktů, někdy až na hranici faulů. Ale hráli to, co jim rozhodčí tolerovali a klobouk dolů před touto taktikou,“ uvedl po utkání domácí kouč Peter Bálint. „Ale na palubovce byli lepším týmem i v ofenzivě, proměnovali otevřené střely, které včera nedávali, i pod košem byli lepší. Tyhle aspekty se museli projevit,“ pokračoval prostějovský kormidelník.

„Ve druhém poločase jsme se jejich agresivní obranu pokusili přehrát, ale neměli jsme prostor, abychom skórovali. A když už byla nějaká otevřená střela, tak jsme ji nedali,“ krčil rameny prostějovský kouč Bálint.

Orli svoji druhou domácí výhodu nevyužili a po nepříliš vydařeném výkonu musejí odvracet tři mistrovské mečboly Nymburka. „Doufám, že se na další utkání připravíme o něco líp,“ doplnil Petr Bálint.

Finálová série Mattoni NBL se za stavu 3:1 pro Nymburk přesouvá právě do Nymburka. Páté utkání se hraje v sobotu v hale ve Sportovním centru a utkání bude mít úvodní rozskok v 19 hodin.