Nejvyšší soutěž basketbalistů přinesla v desátém kole regionální bitvu. Poděbrady hostili kolínské košíkáře. Hosté si po dramatickém souboji odvezli výhru o dva body 82:80. Lídr z Nymburka si připsal desátou výhru, když vyhrál na palubiovce Pardubic.

„Kolín měl lepší vstup do utkání, dříve ze sebe setřepal nervozitu a potvrdili dobré výkony z minulých kol,“ pochválil soupeře poděbradský trenér Tomkáš Hercik. Jeho tým mohutně finišoval, ale nakonec na výhru nedosáhl. „Stálo nás to dost sil, myslím si, že utkání rozhodla šťastná trojka. Skóre se mohlo přehoupnout na jednu i druhou stranu,“ řekl k závěrečným minutám velkého dramatu poděbradský kouč.

Spokojeností mohl zářit kolínský lodivod Predrag Benáček. „Bylo to zajímavé utkání pro diváky. Škoda, že ani Kolín ani Poděbrady nemají lepší halu, jsem přesvědčen, že by chodilo mnohem více diváků,“ načal hodnocení kouč Kolína. „My jsme vyhráli šťastnou trojkou z rohu přes tři obránce. Gratuluji Poděbradům, protože podali opravdu bojovný výkon,“ nešetřil chválou na adresu soupeře Benáček.

Poděbrady jsou po deseti kolech na deváté příčce se ziskem třinácti bodů, Kolín má o dva body víc a v tabulce je na šesté pozici.

Post lídra okupuje podle předpokladů Nymburk, který vyhrál všech deset střetnutí. Naposledy zvítězil v Pardubicích, které jsou nyní páté.

„Očekávali jsme obtížné utkání, neboť Pardubice mají v této sezoně velmi silný tým. Kromě druhé čtvrtiny jsme hráli poměrně dobře. V ní jsme hráli špatně v obraně. Jedním z cílů pro toto utkání bylo dát co největší prostor naší nové posile Riccimu. Jsem rád, že se nám odvděčil výborným výkonem,“ řekl kouč hostí Muli Katzurin.

„Postupem času jsme začali držet s Nymburkem vyrovnaný krok, což trvalo ještě do poloviny třetí čtvrtiny. Jenže pak jsme neproměnili spoustu střeleckých příležitostí a do naší hry se začala vkrádat nervozita. Hráči ztratili nabyté sebevědomí,“ řekl po utkání pardubický trenér Jan Slowiak.

ZDENĚK ZAMASTIL
VLADIMÍR MALINOVSKÝ