Nymburk na palubovce Partizanu v dalším pokračování Adriatické ligy prohrál s domácím týmem jedenáctibodovým rozdílem 75:86. Nymburk je po dvaceti kolech na deváté příčce a na svém kontě má dvacet devět bodů stejně jako další čtyři týmy.

Běžely už poslední dvě minuty utkání, když se při nájezdu vyšrouboval Pavel Pumprla v mohutném výskoku ke koši. Společně s ním sváděl vzdušný souboj Gist a Lučić. Po dopadu však zůstal pod košem s bolestivou grimasou ležet jen nymburský křídelník. Po obstřiku pravého kotníku sice Pavel opustil palubovku, ale bez opory dvou spoluhráčů by to nešlo. Odřený kotník ukazoval, že pravděpodobně na Pumprlovu nohu spadl některý z hráčů soupeře.

Ihned po utkání jej prohlédl kromě nymburského fyzioterapeuta i lékař domácích a oba se shodli na tom, že je nutné pod rentgenem ověřit, zda je noha v pořádku. A tak místo do hotelu putoval křídelník Nymburka do místní nemocnice na první vyšetření. Rentgen neukázal žádnou zlomeninu ani prasklinu, více však napoví magnetická resonance, kterou hráč podstoupí po návratu do Čech.

„Doufejme, že se zranění neukáže nijak závažné a že se Pavel bude moci co nejrychleji opět zapojit do přípravy týmu a do zápasů,“ uvádí se na webových stránkách nymburského basketbalového klubu.

Tomáš Laš