„Můj tým nebyl dostatečně mentálně koncentrován v začátku utkání. Zbytečně jsme dovolili hráčům Ostravy se rozehrát a získat sebevědomí. Nechávali jsme soupeře příliš často lehce zakončovat. Zápas byl rozhodnut ve třetí čtvrtině, kdy jsme zpřesnili naší obranu. Utkání mělo speciální význam pro mě a mého asistenta Nena Ginzburga, protože to byla stá výhra v řadě s týmem na domácí palubovce,“ řekl po zápase trenér Nymburka Muli Katzurin.

Nymburk měl s předposledním mužstvem tabulky nečekané problémy. „Náš tým se nachází v situaci, kdy se nemůžeme již kvalifikovat do play off ani sestoupit. Proto chceme hrát všechna zbývající utkání jen pro naši prestiž. Myslím, že v utkání jsme určitě nezklamali. Je mi jasné, že Nymburk má v posledních dnech velmi nabitý program a možná k utkání přistoupil s menší koncentrací, protože hráči očekávali výhru. My jsme splnili cíle, s kterými jsme do utkání nastupovali. Potěšující pro mě je výkon Hooda, kterého jsme získali na poslední chvíli a testujeme jej na příští sezonu. Hood přijel kondičně špatně připravený a postupem času je vidět, že by mohl být významnou posilou. V současné době hodně trénuje a je to hráč, který na sobě pracuje,“ řekl trenér Ostravy Zdeněk Hummel.

Poděbrady předvedly dobrý výkon, v závěru se ale projevila síla Prostějova. „Přestože jsme byli opět oslabení, sehráli jsme dobrý zápas,“ pochvaloval si poděbradský trenér Michal Franěk. „Mohu říct, že jsem spokojen s hrou, ale už nejsem spokojen s výsledkem,“ uvedl poděbradský trenér, kterého potěšil i další fakt. „Je dobré, že jsme si ukázali, že můžeme hrát kromě Nového Jičína a Nymburka s každým.“

Šance Poděbrad na postup do vyřazovacích bojů je však mizivá. „Je pravda, že šance na postup do play off jsou hodně malé. My ale nerezignujeme,“ dodal poděbradský kouč Franěk.