„Do zápasu jsme nešli s kompletní sestavou. USK se snažilo co nejvíce kontrolovat tempo hry. V první půlce jsme měli lehké potíže, ale v druhé půlce se nám dařilo lépe a výsledek není na první zápas play off vůbec špatný. To je play off , jiná soutěž,“ řekl asistent domácího trenéra Ronen Ginzburg.

Kapitán obhájců titulu Ladislav Sokolovský definitivně ukončil odpor USK šňůrou deseti bodů v začátku poslední čtvrtiny.

„Byl to typický první zápas prvního a osmého týmu v play off. Vždycky se snaží tým, který není favoritem zápasu, něco vymyslet. Myslím, že se jim to povedlo. Ukázalo to vyspělost jejich trenéra. V první polovině nás sice trochu zbrzdili, ale my jsme zkušení hráči a dovedli jsme si s tím poradit. Něco podobného očekávám i v tom dalším zápase,“ uvedl Sokolovský.

Na Nymburku se projevila absence dvou opor.

„Pochopitelně bylo, protože jsou to klíčoví hráči, nicméně ti, kteří za ně nastoupili, odvedli dobrou práci a nahradili je. Jsme všichni rádi, že Artur i Michal s námi už v sobotu budou,“ vyprávěl věčně usměvavý střelec Blake Schilb.