Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Trenér vítězů rozzloben, kouč poražených spokojen!

Nymburk - Tak to je teda věc! Trenér vítězů rozzloben – trenér poražených spokojen! Jak je to možné? Jednoduše. Basketbalisté Nymburka totiž porazili Sadskou 107:74. Kouč vítězů ale takový výsledek nebere.

2.3.2008

Z utkání Nymburk - Sadská 107:74.Foto: Tomáš Laš

„V prvním poločase jsme nehráli dobře v obraně,“ zlobil se Katzurin. Jeho svěřenci inkasovali celkem 74 bodů a to je na Katzurina moc. Přestože Nymburk vedl o více než třicet bodů, nechal své svěřence hrát náročnou celoplošnou obranu až do samého konce. „Chtěl jsem, aby se hráči probudili. Přístup našeho družstva v prvním poločase totiž nebyl takový, jaký od našich hráčů vyžadujeme,“ vysvětloval Katzurin. „Neodehráli jsme špatný zápas, co se útoku týče. V prvním poločase jsme prohrávali s Nymburkem o lichotivých 15 bodů,“ poznamenal po zápase trenér Sadské Karel Forejt. „Jsem spokojený s tím, že jsme dost dlouhou dobu drželi přijatelný rozdíl,“ dodal kouč poražených.

Řekli po utkání

Luboš Stria (hráč Sadské)

"Po posledním hvizdu jsem zklamaný. V prvním poločase jsme nehráli špatně, až na tu defenzívu. Nejsme schopni plnit úkoly, pohlídat výpomoc ze slabé strany, a tak nás Nymburk rozebírá a má volné střely. My se lehce necháme přehrát jedna na jedna. Nymburk hraje tak agresivní obranu, že nás nutí k chybám a z nich potom vraždí rychlými protiútoky".

Překvapilo vás, že Nymburk hrál celoplošnou obranu po celý zápas?

Ani ne. Nymburk hraje proti slabším soupeřům takovou obranu často. My bohužel nemůžeme vystřídat tolik kvalitních hráčů, jako Nymburk. Máme v týmu i hráče mladších ročníků, kteří občas zbytečně ztratí balón a Nymburk je natolik zkušené družstvo, že toho využije.

Denis Mujagič (hráč Sadská)

Zkuste srovnat oba zápasy?

Jen těžko lze obě utkání porovnat. Ve čtvrtek to byl pohár a dneska liga. V obou případech byl Nymburk jasný favorit. Snažili jsme se něco rozumného sehrát a připravovat se na další zápasy, které budou pro nás velice důležité. Nymburk ukázal v obou případech svoji sílu a vyhrál v pohodě. Ještě v prvním poločase jsme se snažili, ale šířka kádru rozhodla.

Po posledním hvizdu jsem zklamaný. V prvním poločase jsme nehráli špatně, až na tu defenzívu. Nejsme schopni plnit úkoly, pohlídat výpomoc ze slabé strany, a tak nás Nymburk rozebírá a má volné střely. My se lehce necháme přehrát jedna na jedna. Nymburk hraje tak agresivní obranu, že nás nutí k chybám a z nich potom vraždí rychlými protiútoky.

Petr Benda (hráč Nymburka)

Bylo to náročné utkání. Sadská viděla v prvním poločase šanci na úspěch. My jsme předváděli hroznou obranu. Nechávali jsme soupeře dávat jednoduché koše. To se nevyplatilo, Sadská byla na dostřel. Po poločase jsme sice náskok zvedli, ale soupeř zbraně nesložil a stále se snažil dotáhnout. Proto jsme museli hrát naplno až do konce zápasu.

Mohl byste srovnat oba poslední zápasy?

Byly to podobné zápasy. V obou jsme nepředváděli dobrou obranu a bohužel Sadská toho využila. S takovým výsledkem nemůžeme být spokojeni. Nemůže nám dát Sadská doma skoro 80 bodů.

Pavel Slezák (hráč Nymburka)

Více se nám dnes dařilo v útoku. V obraně naše hra pokulhávala. Celý zápas jsme bránili po celém hřišti a díky tomu dostala Sadská občas možnost dát několik jednoduchých košů.

Můžete srovnat oba zápasy?

Řekl bych, že oba byly podobné. Jen v tomto utkání jsme bránili po celém hřišti.

Proč?

Bylo to přání trenéra.

Sadská je žhavým aspirantem na play-off. Je to pro vás překvapení?

Na začátku sezony bych je do této role nepasoval. Nyní mají v týmu dostatek zkušených hráčů a jejich hra se zlepšila. Myslím, že v první osmičce jsou oprávněně.

Autor: Tomáš Koníček

2.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Ginzburg je u repre, nahradil jej asistent

Nymburk – Odchod hlavního trenéra basketbalového týmu ČEZ Basketball Nymburk k reprezentačnímu výběru České republiky na plný úvazek vyvolal na postu trenéra posun. Z asistenta Orena Amiela se stal hlavní trenér a při náročnosti soutěží, které Nymburk hraje, nemohlo místo asistenta zůstat neobsazené.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

ANKETA: Jdete letos volit a proč?

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Ptali jsme se obyvatel Nymburska, proč jdou letos volit.

Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.