Baketbalisté Nymburka porazili ve 12. kole nejvyšší soutěže Mattoni NBL na své palubovce tým Ostravy o třicet bodů.

Nymburk – Ostrava 99:69

Utkání se odvíjelo podle předpokládaného scénáře od druhé poloviny první desetiminutovky. Především ve druhé čtvrtině se Ostrava propadla do velkého útlumu. Ve druhém poločase, kdy už nebylo o vítězi pochyb, zahrál Nymburk také několik akcí pro diváky, ale také polevil v aktivitě v útoku a trochu i v obraně. Hra se opticky vyrovnala, ale pokud by hrozilo nějaké nebezpečí ztráty výrazného vedení, byli domácí hráči připraveni zabrat a rozdíl ve skóre opět navýšit. Přestože Nymburk nepříjemného soupeře, se kterým první utkání vyhrát jen těsně, porazil o třicet bodů, byl trenér Katzurin na tiskové konferenci hodně nespokojený.

Body: Rančík 16, Beneš 15, Chán 14, Mack 13, Benda 13, Křemen 10, Lee 8, Bernard 4, Nečas 3, Schilb 3 - Mitchel 16, Ofoegbu 12, Stehlík 12, Stuchlý 11, Bohačík 7, Palyza 5, Šiko 2, Maděra 2, Šiřina 2.

Trojky: 12/7 - 17/6. TH: 26/22 - 23/17. Doskoky: 40:22. Chyby: 20:21. Pět chyb: 25. Ofoegbu. TCH: 38. Rančík. Rozhodčí: Vyklický, Paulík, Kurz.

Diváků: 800. Nejlepší hráč: Křemen. Čtvrtiny: 28:20, 28:14, 21:15, 22:20.