Nový Jičín - Nymburk 97:93

Úvod důležitého utkání patřil domácím. Ty do hry katapultoval dvěmi tříbodovými koši Šarovič. Těsný náskok vzrostl v 8. minutě až na rozdíl sedmi bodů (22:15). Přestože hosté opláceli domácím stejnou mincí, udržel Nový Jičín vedení až do konce první části. Přestože hned na začátku druhé čtvrtiny navýšili domácí sv§j náskok na 8 bodů (32:24), snížil Nymburk během dvou minut na rozdíl jediného koše (34:33). Poté domácí svým týmovým výkonem, podporovaným hlučným publikem, opět odskočili. Minutu a půl před přestávkou to bylo ale opět o bod (45:44).

Vstup do třetí části vyšel lépe Nymburku, který se poprvé dostal, dvěmi trestnými hody Rančíka, do vedení (49:50). Ve 24. minutě musel po 5 osobní chybě, k nelibosti celé haly, střídat Pelikán. Nymburk se dostal do mírného tlaku, domácí ale měli jistotu v tříbodových pokusech Beechuma a doskocích Walkera. Ve 25. minutě si za stavu 60:61 vzala, z důvodu uklidnění situace, oddechový čas novojičínská střídačka. Hosté svůj těsný náskok drželi, přesto se jim odskočit nepodařilo. Poslední část vyšla lépe opět domácím, kteří se košem Gavláka dostali opět do vedení (73:72). Pět minut do konce si museli vzít, za stavu 81:72, oddechový čas hosté. Minutu do konce vedli domácí o 5 bodů (92:87), půl minuty před závěrečnou sirénou o bod (92:91). Poté si vzala opět oddechový čas domácí lavička. Osmnáct sekund před konce si za stavu 94:91 bere oddechový čas zase Nymburk. Necelou sekundu do konce, za stavu 94:93 měli domácí dva trestné hody a stojící diváci již věděli, že Nový Jičín tento zápas vyhraje.

Zbyněk Choleva (trenér Nového Jičína)

Jsem moc rád, a pevně věřím, mže jsme všem fanouškům udělali radost. To vítězství se zrodilo v obraně, kde jsme hráli dobře. jediný kdo nám dělal problémy byl Sokolovský a Rančík. Se stejnou chutí jsme ale hráli i v útoku. Probudili jsme se při střelbě na trojkové čáře, kde jsme byli úspěšní. Trochu mě mrzí zbytečné ztráty, ty ale plynuly z tlaku soupeře. Zítra se můžeme těšit na další zápas.

Muli Katzurin (trenér Nymburka)

Gratuluji Novému Jičínu k vítězství. Naše obrana dnes nebyla tak dobrá a bez obrany se s Novým Jičínem hrát nedá. Bylo vidět, jak hráči k utkání přistoupili. Po minulé jasné výhře si mysleli, že to půjde samo. Byla to práce mě a mého asistenta tým namotivovat a srovnat jim hlavy. To se nám nakonec nepodařilo, ale doufám, že to výjde příští zápas.

Body: Beechum 18, Sarovic 17, Walker 17, Gavlák 11, Chapman 10, Šoška 7, Venta 6, Štec 5, Reinberger 4, Pelikán 2 - Sokolovský 22, Rančík 21, Schilb 15, Lee 10, Beneš 9, Benda 8, Nečas 4, Křemen 2, Mack 2. Trojky: 23/11 - 17/6. TH: 31/24 - 23/19. Doskoky: 28:32. Chyby: 21:22. Pět chyb: 24. Pelikán, 37. Šoška - 40. Sokolovský. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Vondráček. Diváků: 1100. Čtvrtiny: 29:24, 20:22, 22:26, 26:21. Nejlepší hráč: Walker.