„Především si velmi dobře uvědomujeme, že to budou těžké zápasy. Nikdy to v Novém Jičíně není jednoduché. Nicméně tam jedeme za stavu 2:0 a chceme udělat vše pro to, aby pro nás tento poměr byl co nejpříznivější. Pochopitelně to znamená, že bychom rádi vyhráli oba dva zápasy. Jak ale říkám, vím, že to nebude jednoduché, vyprávěl nymburský kouč Muli Katzurin.

Po konci druhého zápasu jste říkal, že Nový Jičín má doma mnohem vyšší sebevědomí a jistotu. Jak jim to sebevědomí srazit a z jistoty udělat nejistotu? „Ano, to je pravda, doma se každý tým cítí více komfortněji, o Novém Jičínu to platí obzvlášť. Jediný možný způsob, jak to nabourat je soustředit se jen a jen na sebe a ne na ně. Musíme se plně koncentrovat na náš styl hry. Nesmíme myslet na nic jiného, než na to, jak umíme hrát.“
„Chtěl bych zopakovat to, co jsem říkal již před začátkem finálové série. Nikdy nevíte, jak zápas dopadne, každý zápas má svůj život a je neopakovatelný a nelze dopředu předikovat, co se stane. Proto před tímto víkendem opakuji - může se stát cokoliv, můžeme vyhrát oba zápasy, můžeme prohrát oba, můžeme vyhrát jenom jeden… Řekl bych, že více tlaku na výhru je na straně Nového Jičína, hrají první zápas doma a chtějí ho určitě vyhrát. Nám to napovídá o jedné věci, kterou jsem již zmínil v předchozí otázce - musíme být maximálně koncentrovaní a soustředit se jen a jen na zápas. Věřím, že když začneme dobře, dodá nám to více sebedůvěry a Nový Jičín tím uvedeme trochu pod tlak,“ dodal Katzurin.