První čtvrtfinálový zápas letošního Eurocupu sehráli košíkáři Nymburka na své palubovce v pardubické ČEZ Aréně. Soupeřem jim byl španělský celek Bizkaia Bilbao. Utkání bylo chudé na body a z výhry se radovali hosté, kteří jsou o mnoho blíž postupu mezi nejlepší čtyři.

Nymburk – Bilbao 47:59

Hostující Bilbao rozhodlo o své výhře ve druhém poločase, ve kterém dali nymburští borci pouhých patnáct bodů. Přitom domácí vedli po prvním poločase o deset bodů.

Po dvaceti odehraných minutách vedli domácí basketbalisté o deset bodů. A to hlavně proto, že se jim dařila obrana a hostům se nevedla střelba z dálky. Důkazem toho je nula na kontě úspěšných trojek Bilbaa.

Domácí hráli týmově, žádný z hráčů výrazně nevynikal. Hosté dali za dvacet minut pouhých dvaadvacet bodů, ve druhé čtvrtině to bylo dokonce jen sedm bodů. Ovšem ve druhém dějství se vše otočilo a hosté se nakonec mohli radovat z výhry o dvanáct bodů.

Rozhodlo se až v poslední čtvrtině, ve které dali domácí pouhopouhých pět bodů a hosté se probudili střelecky. Konto Nymburka zatížili v tomto hracím období čtyřiadvaceti body.

Hostujícímu Bilbau se podařilo po celý zápas odříznout ze hry domácího Leeho, který nedal ani bod, nemohl se zapojit do rozehrávky a jeho minuty na palubovce byly hodně hubené.

Body: Lewis 17, Pumprla 9, Ricci 7, Benda 6, Křemen 5, Sokolovský 3 – Moiso 11, Woren 10, Banic 10, Blums 9, Hervelle 8, Rodriguez 7, Mumbru a Markota 2. Čtvrtiny: 18:15, 14:7, 10:13, 5:24. Diváci: 7520. Fauly: 18:17. 5 chyb: Rodriguez. TH: 8/5 – 17/12. Trojky: 8:3. Doskoky: 28:41.