Košíkáři Nymburka uhasili Crvenu Zvezdu

Bělehrad - Basketbalisté Nymburka drží velkou šanci na postup mezi nejlepších osm týmů v letošním Eurocupu. Rozhodne se v posledním kole, kdy hraje Nymburk doma.

2.3.2010

ČEZ Basketball Nymburk – Crvena Zvezda Bělěhrad 60:65Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Další bitvu v Eurocupu mají za sebou basketbalisté Nymburka, kteří se postavili bělěhradské Crvene Zvezdě na její palubovce.

CZ Bělehrad – Nymburk 55:73

Parádní zápas sehráli košíkáři Nymburka na půdě Bělehradu. O jejich výhře rozhodla hlavně střelba za tři body.

První čtvrtina byla zcela vyrovnaná a smírně také první hrací období skončilo. Ani jeden tým svému soupeři neodskočil, patrná byla na obou týmech nervozita z důležitosti střetnutí. Pevné byly hlavně obě obrany a k vidění bylo také množství chyb a nepřesná střelba.

Ve druhé části padlo o něco více bodů a v poločase vedli hosté o pouhé dva body. Nymburku se dařilo získávat míče, o čemž svědčilo deset ztrát domácích. Hostujícímu mužstvu se vedla střelba ze střední i delší vzdálenosti, úspěšnější bylo ve střelbě trojek a také velmi solidně bránilo.

Skvělou obranou se prezentovali hosté i ve třetí části, kdy dovolili svému sokovi pouhopouhých deset bodů. Domácí držel nad vodou jen jejich útočný doskok. Náskok Nymburka narostl na třináct bodů a to i díky trojce kapitána Sokolovského v posledních sekundách třetí čtvrtiny.

V poslední části si hosté drželi své vedení a nepřipustili žádné komplikace. Po klaksonu se mohli radovat z výhry o osmnáct bodů.

Poslední utkání Eurocupu proti Türk Telekom Ankara bude hrát Nymburk v úterý od 20 hodin. Změna času zápasu byla nařízena direktoriátem soutěže, aby byla zachována objektivnost rozhodujícího kola. A také utkání v Bělehradu startuje ve 20 hodin. Zápas bude přenášet Česká televize na programu ČT-4 v přímém přenosu.

Body: Videnov 10, Bjelica 9, Radivojević a Stević 8, Keselj 7, Taylor 6, Štimac 5, Kikanović 2 – Benda 18, Lee a Lewis 17, Lenzly 12, Nečas 4, Sokolovský 3, Pumprla 2. Střelba za 2 body: 40/19 (47,5%) - 36/14 (38,8%). Trojky: 17/1 (5,8%) - 18/10 (55,5%). TH: 21/14 (66,7%) - 18/15 (83,3%). Fauly: 20:18.Doskoky: 37:27.Ztráty: 20:16. Zisky: 6:11. Asistence: 4:16.Čtvrtiny: 15:15, 18:20, 10:21, 12:17.

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Volební místnost v Hlízově.
110

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Městečtí jsou rozděleni do třech okrsků. Všichni však volí v sále kulturního domu.
46

Ve městech se stály fronty u uren

V Opolanech a Sánech se dveře netrhly hned po čtrnácté hodině

Nymbursko – O volby je letos zájem. Alespoň to tak vypadá několik hodin poté, co se otevřely dveře volebních místností v malých obcích. A potvrzují to i členové komisí v daných obcích.

Mickelson se neprosadil, nahradí jej Američan s německým pasem Austin

Nymburk – Nymburský basketbalový klub po odchodu trenéra a příchodu nového asistenta provedl změnu i na hráčské pozici. V klubu skončil Hunter Mickelson a přišel o tři centimetry vyšší a několik kilogramů těžší pivot Waverly Austin.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku.