Košíkáři Nymburka zvládli i druhé finálové střetnutí s Prostějovem a na zápasy vedou 2:0. Nyní se série hraná na čtyři vítězné zápasy přesouvá do Prostějova, kde se bude hrát v sobotu od 15.45 hodin a v neděli od 18.30 hodin.

Nymburk - Prostějov 102:83

Domácí borci se na výhru nadřeli o mnoho víc než v prvním zápase v pondělí. Nyní se rozhodovalo až v poslední čtvrtině.

Po prvním hracím období vedli hosté o šest bodů, Nymburk postupně z tohoto náskoku ukrajoval. A to hlavně díky trojici Benda, Simmons a Lenzly. V poločase vedli hosté o jeden bod. Také třetí desetiminutovka byla hodně vyrovnaná a do poslední části šly týmy za nerozhodného stavu 75:75. Kdo ale čekal drama do poslední vteřiny, ten se šeredně zmýlil. Domácí vlétli do poslední čtvrtiny jako uragán a smetli Prostějov devatenáctibodovým rozdílem. Zásluhu na tom měl opět Benda společně s Křemenem, jejichž body přibývaly jako na běžícím pásu.

Nymburk by se už nerad vracel do své haly. Pokud se mu podaří vyhrát oba víkendové zápasy na prostějovské palubovce, může slavit osmý titul v řadě.

Body: Benda 29, Simmons 26, Lenzly 16, Křemen 11, Nissim 8, Sokolovský 4, Nečas 3, Pumprla 3, Chán 2 – Lawrence 23, Veikalas 19, Landry 11, Cadri-Nicholson 10, Šležas 9, Bohačík 7, Marek 2, Tóth 2. Trojky: 18/5 – 17/5. Střelba za 2 body: 48/32 – 40/24. TH: 27/23 – 32/20. Doskoky: 29:26. Fauly: 25:28. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš, Hruša. Čtvrtiny: 22:28, 26:21, 27:26, 27:8.