Nymburk – Prostějov 89:64

Úvod zápasu poznamenal fakt, že zatímco Orli měli na odpočinek po pětizápasové semifinálové sérii s Pardubicemi pouhý den, Nymburk si v boji o finále poradil s Děčínem v nejkratším možném čase a před prvním finále měl celých devět dnů na oddych.

Tento rozdíl byl v první čtvrtině jasně vidět a s chutí hrající český šampion šel za obhajobou velmi striktně. Skvěle bránil, Prostějovu naopak vůbec nešla střelba, Nymburk trestal z rychlých brejků, a i proto skončila první perioda 26:10. Ve druhé čtvrtině domácí polevili a Hanáci s nimi začali držet krok, přesto prohráli i druhou část a do kabin se šlo stavu 49:29.

„Nymburk na nás zvolil dobrou taktiku a my jsme neměli takovou energii jako oni. Ten první poločas byl rozhodující. My jsme nebyli schopní se vrátit do zápasu,“ uznal po zápase do kamer České televize prostějovský rozehrávač David Marek.

Trenér Prostějova Peter Bálint pochopil, že v tomto rozpoložení sil bude těžké Nymburk dohánět, a tak začal zvyšovat rotaci svého týmu tak, aby si největší opory mohly pošetřit nějaké síly do dalších utkání. Rozdíl dvaceti bodů platil i po třetí části hry.

Závěrečná část se už dohrávala víceméně z povinnosti.

I podle domácí opory Pavla Pumprly rozhodl už samotný úvod utkání. „Myslím si, že v těch třech semifinálových zápasech se nám to tak nedařilo a špatné začátky nás pak stály spousty sil. Dneska jsme to rozhodli na začátku, kdy jsme hráli od první minuty koncentrovaně a rychle dopředu. To byl klíč k vítězství a kéž by se nám to povedlo ještě třikrát,“ řekl prostějovský odchovanec nastupující v nymburském dresu Pumprla.

Série se hraje na čtyři vítězné zápasy a druhý mač se hraje ve středu opět na nymburské palubovce od 18 hodin.

Nejvíce bodů: Křemen 18, Pumprla a Chán po 10, Benda a Nissim po 9 – Veikalas 15, Landry 9, Lawrence a Šležas po 8. Čtvrtiny: 26:10, 23:19, 20:20, 20:15. Rozhodčí: Dolinek, Vrážel, Hošek. TH: 26/20 – 14/8. Střelba za 2 body: 50/30 – 41/16. Trojky: 9/3 – 18/8. Doskoky: 30:28. Ztráty: 11:21. Fauly: 17:22. Stav série: 1:0.