Děčín - Nymburk 68:70

Do utkání vstoupil lépe úřadující mistr. Ve 2. minutě, po trefě reprezentanta Nečase, vedl 6:0. Do tempa se však dostali i domácí a díky úspěšným útočným manévrům vyhráli úvodní čtvrtinu 23:17.

Děčínská parta pokračovala ve velkém stylu a v 18. minutě se dostala do dvouciferného náskoku, to když křídelník Alič upravil trojkovým pokusem na 37:25. Druhou periodu svěřenci trenéra Pavla Budínského vyhráli 17:8 a v poločase byl stav 40:25.

Kdo by tomu před včerejším zápasem věřil?

Nymburk však zbraně nesložil a ve třetí čtvrtině se vrátil do zápasu a srovnal krok – skóre po třiceti minutách bylo 50:50.

Domácí se snažili, vedli ještě 61:60, ale dramatickou koncovku zvládli lépe hosté.

Nymburk si ve skupině A1 připsal druhé vítězství, Děčín druhou porážku.

Nejvíce bodů: Hatcher 24, Houška 14, Alič 9 – Nečas 18, Simmons 15, Benda 14. Čtvrtiny: 23:17, 17:8, 10:25, 18:20.