Nymburk - KK Záhřeb 83:74

Všichni, kteří nepřišli na páteční zápas, mohou litovat. K vidění byl dobrý basketbal, s dramatickým závěrem a vítězstvím Nymburka. Domácí hráči byli ve třech čtvrtinách lepšími obránci, soupeř bránil dobře jen polovinu zápasu.

Prvních deset minut byli na koni Nymburští. Po úvodním oťukávání se zásluhou dvou trojek hrdiny zápasu Pavla Slezáka dostali do solidního vedení. Ve druhé čtvrtině především za přispění tria Mulaomerovič - Žorić - Kasun začal soupeř domácí válcovat. Dostal se mírně před Nymburk a hřebík do rakve zatloukl z perimetru Simon po útočném doskoku v poslední vteřině první půle.

Do druhého poločasu šli domácí se čtyřbodovou ztrátou. Zarputilé obrany a špatná střelba na obou stranách, to byla charakteristika třetí čtvrtiny, ve které padlo dohromady třiadvacet bodů. V ostatních čtvrtinách dal vždy jeden tým sám více než dvacet šest bodů. Do závěrečné desetiminutovky šli domácí se ztrátou pěti bodů a když po dvou minutách přidali čtyři body hosté, svolal trenér Ginzburg své hráče na poradu. Pravděpodobně se podával kouzelný lektvar, protože na palubovku přišel "jiný" tým. Slezák, Nissim a Nečas se postarali o deset bodů a všichni na palubovce o skvělou obranu.

Vzhledem k tomu, že soupeř nedal ani bod, dostal se Nymburk do vedení. Po jednom koši soupeře nasypal do záhřebského dalších sedm bodů v řadě a po trojce hostů ještě šest bodů. Dokonalý obrat pak domácí už zkušeně uhlídali až do posledních vteřin. Unavení a frustrovaní hosté už nedokázali vzdorovat.

Body: Slezák 23, Nissim 16, Simmons 13, Nečas 6, Štimac 8, Sokolovský a Christmas 6, Benda 5 – Žořić 16, Kasun 12, Mulaomerović a Renfroe 11, Simon 8, Rančić a Babić 6, Mašić 4. Střelba za 2 body: 34/21 - 38/22. Trojky: 19/11 - 22/5. TH: 16/8 - 22/15. Fauly: 23:19. Doskoky: 32:30. Ztráty: 15:11. Čtvrtiny: 27:18, 15:28, 11:12, 30:16.