Partizan - Nymburk 86:75

Výkon hostujících hráčů připomínal jízdu na lochnesce. Chvílemi byli minimálně rovnocenným týmem, v jiných okamžicích koncová světla ujíždějícího rychlíku jménem Partizan ani nebyla vidět. Velice těžko se prosazovali v podkošovém prostoru. Nebylo ta však pouze tím, že by v „bedně“ operovali dva dobří pivoti Jawai a Katić, ale i proto, že byla z nymburské strany malá snaha dostat míč do bezprostřední blízkosti koše. Pokud se rozehrávačům Nymburka přece jen povedlo propašovat míč ke koši, les rukou, výborný výskok především Gista nedovolovaly svou přítomnost u koše korunovat body.

Bylo velkým štěstím, že se hostům vcelku dařila střelba z trojkové vzdálenosti. Ta je zachránila od většího bodového rozdílu na konci utkání.

Ze statistik zápasu je jednoznačně vidět, že nejbolavěji se hosté trápili na doskoku. Pod oběma koši se nedokázali přiblížit soupeři ani na polovinu. Domácí dokázali dobře využít své hmotnostní a výškové převahy jednak při útočném doskoku, kde ovšem při své solidní úspěšnosti střelby tolik volných míčů nebylo, i při odstavování hráčů pod svým košem, kde naopak odražených míčů poletovalo docela dost. Nymburská úspěšnost střelby za dva body byla špatná, i když se od první čtvrtiny dostala na dvojnásobek. Velice dobře si vedli Nymburští při střelbě z tříbodového prostoru. Úspěšnost více než 55 procent je vynikající. Dvě trojky dal i Petr Benda a ty jen dokazují, jak těžké bylo hrát v podkošovém prostoru. Solidně si vedli hosté i na čáře trestných hodů. Jedinou šestku spálil Pavel Pumprla. Zbývajících patnáct bylo přesných. Ovšem díky tomu, že se Nymburk přece jen tolik nenutili pod koš, házeli domácí o deset trestných hodů více. Nejčastěji na této čáře stál Jawai – šestkrát, ale on žádný dobrý exekutor není. Z nymburských hráčů byl šestkrát na šestce Pavel Slezák a ani jednou neminul.

Pavel Slezák byl určitě nejmilejším překvapením. Tre Simmons měl už v prvním poločase tři osobní chyby, a tak trenér Ginzburg sáhl po Pavlovi možná jen „z nouze“. Pavel ale, jako už mnohokrát, dokázal, že dřímající potenciál není někdy možná plně využit. Pavel byl za dvacet a půl minuty druhým nejlepším střelcem se šestnácti body s jednou jedinou ztrátou. V prvním poločase byl nejlepším střelcem hostí Pavel Pumprla, dal přesnou polovinu ze čtyřiatřiceti bodů. Ve druhém poločase ho vystřídal Petr Benda, který dal první dvě trojky v Adriatické lize. Na druhé straně žebříčku výkonnosti zůstal Afik Nissim a ještě o kousek za ním Tre Simmons.

Body: Jerrells 19, Gist 17, Milosavljević 15, Kecman 12, Katić 8, Lučić 7 Jawai 5, Božić 3 – Pumprla 19, Slezák 16, Benda 14, Lenzly 9, Nissim 6, Simmons 4, Sokolovský 3, Nečas a Štimac 2. Střelba za 2 body: 35/26 - 42/15. Trojky: 15/5 - 18/10. TH: 26/19 - 16/15. Fauly: 24:16. Doskoky: 25/8 - 9/7. Ztráty: 15:12. Čtvrtiny: 21:13, 24:21, 22:18, 19:23.

Tomáš Laš