Také další Američan Ian Hanavan zná prostředí českého basketbalu, protože v loňské sezoně působil v týmu Prostějova. Nováčky v české lize jsou pivot Vincent Hunter a křídlo Ron Lewis, i když oba mají ze svých minulých angažmá povědomí o evropském basketbalu. Poslední cizinec Angličan Michael Lenzly se k týmu připojí až po skončení svého účinkování v britské reprezentaci na ME v Polsku. Také česká ekipa nebyla kompletní. Chyběli reprezentanti Ladislav Sokolovský, Petr Benda a Pavel Pumpla, kteří se k týmu připojí později. A tak se do přípravy od začátku zapojili jen Radek Nečas, Michal Křemen a Pavel Slezák. S týmem trénují také Petr Valc a Uroš Benáček, kteří mají šanci být na soupisce našeho týmu. Hráčům jsme po tréninku položili několik otázek.

1. Jak jste strávil prázdniny?
2. Na co jste se nejvíce těšil?
3. Na co jste se vůbec netěšil?
4. Jak se cítíte bezprostředně po prvním tréninku?

Ian Hanavan

1. Byl jsem se svou drahou polovičkou a dcerou v Turecku, kde jsem hodně relaxoval. Pochopitelně jsem jen neodpočívat, ale staral jsem se o svoje tělo, abych nevyšel ze cviku. To je u sportovce nutnost.
2. Na to, že Nymburk bude pokračovat ve sbírání titulů a také na Plzeň a Budvar.
3. Na to, že zpočátku nebudu delší dobu se svou rodinou.
4. Mám velmi dobrý pocit. Trénink byl chytrý. Chytrý proto, že jsme neudělali všechny činnosti v „jedné kouli“, ale postupně jsme je rozvíjeli.

Vincent Hunter

1. Prázdniny byly fakt dobré. Strávil jsem je celé se svou velkou rodinou a užíval jsem si čas, kdy jsem mohl být jen s nimi.
2. Těším se na to, že vyhrajeme titul.
3. Když jsem hrál ve Slovinsku, prohrávali jsme hodně zápasů a tady prohrávat nechci!
4. Já se cítím po tréninku většinou dobře, takže ani první trénink v nové sezoně a v novém prostředí není jiný. Přišel jsem do Nymburka dělat basketbal a na tom jsme teď hodinu a půl makali.

Michal Křemen

1. Jako každý po náročné sezoně. Asi polovinu času jsem relaxoval, pak jsem se připravoval na novou sezonu.
2. Těšil jsem se, až začne zase ten kolotoč. Byl jsem zvědavý na nové spoluhráče a těšil jsem se své spoluhráče z minulé sezony.
3. Na to, až mě začne bolet kotník.
4. Byl lehčí, jen na zahřátí, aby nás hned neutavili.

Arthur Lee

1. Byl jsem doma a válel jsme se se svou rodinou. Byli jsme v Los Angeles, chodili na pláž, byli jsme v Hollywoodu, prostě užíval jsem si volna. Jasně, že jsem nezapomněl na trénink. Střílel jsem, běhal, chodil do posilovny, ale vším jsem se zabýval jen, když se mi chtělo.
2. Mně se moc líbí život v Čechách, jsem tu už skoro tři roky. A taky jsem se nemohl dočkat, až zase uvidím Vrtáka na letišti.
3. Na zimu a na zimu. Jinak, jak už jsem říkal, mě se v Čechách moc líbí.
4. Bylo dobré si trochu protáhnout tělo. Po cestování v letadle to bylo vynikající.

Ron Lewis

1. O prázdninách jsem odpočívat a snažil jsem se co nejvíce relaxovat se svou rodinou. Během prázdnin jsem nepotřeboval nikam vycestovat, takže jsem je celé strávil doma v USA.
2. Těšil jsem se na novou atmosféru a na hodně vítězství. A také na to, jak budeme budovat nový tým, který bude vyhrávat.
3. Netěšil bych se, pokud bychom prohrávali, ale to tady snad nenastane. Taky se netěším, že tady napadne sníh a na podzim bude pršet. Já jsem z Ohia, což sice neznamená, že bychom sníh neznali, ale vždycky, když je špatné počasí, tak jsem někde mimo domov.
4. Dobře. Podle toho, co jsem mohl za dnešní hodinu a půl vidět, to vypadá, že máme dobré hráče. Už od prvního tréninku tady panuje dobrá nálada.

Radek Nečas

1. Aktivně. Celou dovolenou jsem strávil s rodinou aktivním pohybem a snažil jsem se udržovat svoje tělo. I když těch úplně volných dnů, kdy bych se nepřipravoval na příští sezonu, nebylo moc, bylo jich více než během soutěže v minulé sezoně.
2. Až to začne. Tři měsíce byli už dlouhé. V posledním měsíci, kdy už ostatní začaly přípravu, mě svrběly ruce. I když se člověk připravuje individuálně, lepší je to s týmem.
3. Na cestování. To je jediné, na co jsem se netěšil. Především se to týká evropských pohárů. Já nemám rád takovou tu letištní atmosféru.
4. Vzhledem k tomu, že jsem se udržoval v kondici, byl to lehký začátek. Opět jsme se seznámili s míčem, prostředím v hale a hlavně jsme se skoro všichni potkali. Trénink byl dnes dobře pojatý. Nebyly to žádné sprinty do křečí, spíše takové oťukání, ale myslím, že postupem doby to bude určitě náročnější.

Pavel Slezák

1. Prvních čtrnáct dní jsem se válel na chatě u bazénu! Potom jsem začal trochu trénovat. Přišla pozvánka do reprezentace, takže se intenzita tréninků zvýšila. Pak ale přišlo zranění a všechno bylo jinak.
2. Těšil jsem se na nové i staré spoluhráče. Vypadá, že tu bude dobrá parta.
3. Asi na jídlo. Je to tady moc jednotvárné. Měsíc se to dá vydržet, ale pak se jídelníček hodně opakuje.
4. Dobře. Především jsem rád, že mi zraněné lýtko zůstalo v pořádku a že jsem mohl naplno běhat.

TOMÁŠ LAŠ