I když nymburští borci tři čtvrtiny napínali své příznivce a nechali Jičín ve vedení, v poslední čtvrtině zabrali a šňůrou 16:0 úplně otočili průběh posledního zápasu. Po čtyřiceti minutách tak mohli po šesté v řadě zvednout nad hlavu pohár pro vítěze Mattoni NBL.
„Myslím, že po včerejším zápase byla v týmu taková nálada, že jsme ani v sobotu nemohli prohrát. Já jsem byl přesvědčený, že to nebude jednoduchý zápas a snažil jsem se přesvědčit hráče, že tomu tak není. Nový Jičín nebyl tak moc pod tlakem, takže bojoval víceméně o čest. Začali jsme zápas velice špatně, hráli jsme špatně v obraně, v útoku jsme dělali velmi špatná rozhodnutí. Potom jsme ale odehráli velmi dobrou čtvrtou čtvrtinu a tým ukázal, že si zasloužil vyhrát. Mám hodně respektu k Novému Jičínu, udělali, co bylo v jejich silách, ale my jsme byli v těchto čtyřech zápasech lepší. Takže sobotní večer patřil nám,“ vyprávěl šťastný trenér vítězného družstva Muli Katzurin.
„Gratuluji Nymburku k šestému titulu. Mrzí nás, že prošli sérií 4:0. Snažili jsme se i v tomto posledním zápase a diváci to viděli. Po třech čtvrtinách jsme byli blízko první výhře,“ uvedl kouč Nového Jičína Zbyněk Choleva.