V prvním utkání vyřazovacích bojů letošní sezony Mattoni NBL hostili košíkáři Nymburka celek USK Praha.

Nymburk – USK Praha 85:61

Zápas byl až do patnácté minuty vyrovnaný, v této době svítil na ukazateli stav 27:27. Hosté favoritovi dlouho vzdorovali. Na domácím týmu byla patrná absence Artura Lee, navíc se obhájce trofeje nedokázal vypořádat se zónou Pražáků, kterou hrál hostující celek celých čtyřicet minut.

Těsně před poločasem Nymburk odskočil soupeři na osm bodů, ale kapitán hostí Kotas trefil z půlky hřiště s klaksonem za tři body. Definitivní rozhodnutí přinesl až začátek poslední čtvrtiny. Sokolovský zaznamenal během minuty a čtyřiceti vteřin sérii deseti bodů a tím zlomil odpor soupeře.

Série se nyní přesouvá do Prahy, kde se bude hrát v sobotu od 17.30 hodin.

Body: Sokolovský 20, Schilb 18, Jagodnik 17, Gray 11, Venta 7, Benda 6, Slezák 3, Chán 2, Nečas 1 – Kotas 17, Satoranský 10, Platt 10, Vukotič 6, Marko 6, Hamm 6, Vocetka 4, Rerko 2. Čtvrtiny: 20:20, 22:17, 17:12, 26:12.Trojky: 22/8 – 21/3. TH: 18/11 – 22/14. Doskoky: 42:36. Fauly: 18:17. Rozhodčí: Macela, Vondráček, Kučera. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Schilb Blake (Nymburk).