Basketbalisté klubu ČEZ Basketball Nymburk sehráli další kolo nejvyšší soutěže na své palubovce. Ale tentokrát to nebylo ve Sportovním centru, ale v Jihlavě. Utkání s Opavou se hrálo v Jihlavě kvůli propagaci košíkové.

Nymburk - Opava 90:56

Zajímavostí střetnutí bylo, že všichni nymburští basketbalisté nastoupili s číslem 4 na dresu, které normálně nosí Petr Benda, rodák z Jihlavy.

Utkání se od prvních minut vyvíjelo jednoznačně ve prospěch „domácího“ Nymburka. Lídr nejvyšší soutěže hrál pozorně v obraně a dokázal řadu útočných akcí Opavy zastavit před zakončením. Naopak domácím se dařilo rychle přecházet do protiútoku, lehce si poradili s osobní zónovou obranou.
Nymburk ve druhém poločase trochu polevil v útoku, přesto v klidu kontroloval vývoj jasného zápasu.

Nymburští basketbalisté pak dlouho seděli na palubovce a museli vyhovět třicet metrů dlouhé frontě zájemců o podpis.

Body: Gray 19, Benda 10, Slezák 10, Nečas 9, Schilb 9, Sokolovský 8, Venta 8, Jagodnik 7, Chán 4, Lee 3, Křemen 2, Tomaszek 1 – Štec 15, Kratochvíl 9, Hrubý 8, Pumprla 8, Šiřina 8, Blažek 5, Dihel 2, Czudek 1. Trojky: 16/10 – 14/3. TH: 19/14 – 13/7. Doskoky: 30:23. Fauly: 17:21. Rozhodčí: Zachara, Galajda, Hošek. Diváci: 400. Čtvrtiny: 24:13, 27:16, 21:14, 18:13.