Basketbalisté Nymburka vyhráli páté utkání finálové série nejvyšší soutěže nad Novým Jičínem a mohou slavit titul mistra ligy.

Nymburk - Nový Jičín 93:70

Nymburk neponechal v zápase nic náhodě a šel jasně za velké podpory svých příznivců za svým cílem. Pátý titul získali nymburští hráči zaslouženě, v celé sezoně prohráli pouhé dva ligové zápasy.

Domácí byli od prvních minut stále bodově vpředu. Ovšem zřejmě pod dojmem jasného vedení hodně polevili a toho soupeř využil. Nový Jičín stáhl na konci druhé čtvrtiny svoji ztrátu na jediný bod a ve třetí čtvrtině dokonce vedl o čtyři body (44:48). Pak ale zase favorizovaný Nymburk zabral, jakoby přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a soupeře pohlednými akcemi úspěšně zakončenými rozebíral. Výsledkem toho byla šňůra domácích 19:0 během pěti minut, z čehož se už hosté nemohli dostat. Závěr zápasu tedy patřil jednoznačně Nymburku. A mohly vypuknout oslavy pátého titulu v řadě.

Body: Rančík 21, Nečas 19, Sokolovský 18, Mack 11, Lee 10, Benda 6, Schilb 6, Beneš 2 – Walker 15, Sarovic 14, Venta 8, Pelikán 7, Šoška 7, Beechum 6, Reinberger 4, Štec 4, Gavlák 3, Chapman 2. Trojky: 19/9 – 15/5. TH: 21/14 – 16/15. Doskoky: 28:21. Fauly: 15:19. Rozhodčí: Zachara, Dolinek, Lukeš. Čtvrtiny: 22:16, 22:27, 29:11, 20:16. Diváci: 1300.