Stejně tak jako předchozí akvizice Nymburka Chris Monroe, je Wilson zkušeným harcovníkem evropských palubovek, na kterých začne již svou devátou profesionální sezonu.

Do Nymburka míří Wilson z týmu ukrajinského mistra, kyjevského Budivelnyku (stejně jako Nymburk je Budivelnyk nováčkem VTB Ligy – pozn.). V jeho dresu nastupoval Wilson průměrně dvacet šest minut na zápas, za ně dokázal soupeřům nastřílet 12 bodů, doskočit 5,5 míče a připsat si 1,5 asistence. Skvělý atlet a solidní střelec za tři body (v loňské sezoně úspěšnost 35 procent – pozn.) je ostříleným eurocupovým hráčem a čeští diváci si jej mohou pamatovat z předloňské sezony, kdy působil v klubu Turk Telekom Ankara, se kterým se Nymburk střetl v druhé fázi soutěže, Last16.

„Wilson je zkušený hráč, prověřený mnoha lety v Evropě, známe přesně jeho vysoké kvality. Je to atletický typ hráče, dobrý střelec a doskakovač, tedy to, co jsme hledali. Naši čeští hráči a on se budou velmi dobře doplňovat,“ řekl na adresu nové posily nymburský lodivod Neno Ginzburg.

Ten ještě řekl pár slov k dalšímu nováčkovi v týmu, Chrisi Monroemu. „Věřím, že je to pro nás dobrá posila. Chris je prověřený a zkušený hráč, který už má v Evropě něco za sebou. Je mi jasné, že zažije hodně srovnávání s Tre Simmonsem, který byl na jeho pozici v loňské sezoně, ale věřím, že bude minimálně stejně úspěšný,“ uvedl Ginzburg.

TOMÁŠ LAŠ