A sice po vítězném zápase Adriatické ligy s týmem KK Záhřeb (83:74).

Kde jste v sobě našli sebedůvěru, když jste prohrávali už o devět bodů v poslední čtvrtině?
Povedlo se nám pár dobrých střel, pod naším košem jsme získali míč a na rozdíl od prvního poločasu jsme dali pár jednoduchých střel. Do závěru jsme dali více energie než v jiných utkáních. Soupeř se pak uchýlil ke střelbě trojek a to se jim nedařilo. Tím, že my jsme si pohlídali jejich útočný doskok, neměli se čím vrátit do zápasu.

Jak se projevilo zranění Mulaomeroviće?
Dost. Záhřebu po jeho odstoupení chyběl mozek útočných akcí.

Jakou roli hrál v zápase doskok?
Myslím, že hodně důležitou. V prvním poločase a především ve druhé čtvrtině jsme na doskoku hodně prohrávali. Ve druhém poločase jsme se až tak moc nezlepšili, ale zvýšeným nasazením jsme hostům pozici pod košem znepříjemňovali.

Vypadalo to, že jste Žoriće položil při soubojích na lopatky….
V některých situacích to mohlo být lepší. Po minulém výkonu Záhřebu jsem se s tím vyrovnal lépe.

Kdo byl nejnebezpečnějším hráčem?
Zagreb má silné hráče na perimetru, i když se tentokrát nedařilo Simonovi, na jehož střely v těžkých momentech zápasu spoléhají. V prvním poločase táhli hru soupeře Mulaomerović, Kasun a Žorić a ve druhém si vybrali slabé chvíle.

Po utkání s Prostějovem je to druhá dobře sehraná koncovka. Jsou zapomenuty chvíle, kdy vám vítězství v závěru proklouzlo mezi prsty?
Tohle byly trochu jiné koncovky. V obou zápasech jsme prohrávali a v závěru jsme výsledek otočili. Před tím jsme naopak vedli, byli lepším týmem a přesto jsme prohráli.

Kolik lidí podle vás věřilo v době, kdy jste prohrávali o devět, že soupeře o devět porazíte?
Možná jsme nevěřili, že vyhrajeme o devět, ale víru ve vítězství jsme neztratili. V Adriatické lize byla spousta zápasů, kdy hluché místo jednoho nebo druhého týmu rozhodlo dobře rozehraný zápas. Dokud nezazní poslední klakson, nemá to žádný tým v kapse.

Tomáš Laš